This ve That Arasında ki Fark Var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

onurr

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, seneye 9. sınıf'a geçeceğim. Ağabeyimin eski 9. sınıf hazırlık kitaplarına baktım. 60-70 ünite vardı. Şuan 13. ünitedeyim. Bir tane ünitede This ve That'i çoğul kullanmayı gösteriyordu. Bu iki kelimenin anlamı aynı. Bu iki kelimeninde anlamı aynı, o zaman farkı ne? Ya da farkı var mı? Aklımda This yakın tekil, that ise uzak çoğul olarak kaldı. Bu bilgi doğrumu eğer bu bilgi doğruysa örneklerle açıklar mısınız? Cevaplarınızı bekliyorum...

Merhaba arkadaşlar, seneye 9. sınıf'a geçeceğim. Ağabeyimin eski 9. sınıf hazırlık kitaplarına baktım. 60-70 ünite vardı. Şuan 13. ünitedeyim. Bir tane ünitede This ve That'i çoğul kullanmayı gösteriyordu. Bu iki kelimenin anlamı aynı. Bu iki kelimeninde anlamı aynı, o zaman farkı ne? Ya da farkı var mı? Aklımda This yakın tekil, that ise uzak çoğul olarak kaldı. Bu bilgi doğrumu eğer bu bilgi doğruysa örneklerle açıklar mısınız? Cevaplarınızı bekliyorum...
Bak şimdi;

This demek bu anlama gelir. Tekildir.
That demek şu anlama gelir. Tekildir.
These demek bunlar anlamına gelir. Çoğuldur.
Those demek şunlar anlamına gelir. Çoğuldur.

This, These yakındaki nesnelere dersin. That, Those uzaktaki nesnelere dersin.

Sorun çözülmüştür @Egemen ve @Atem Kaner yardımınız için teşekkür ederim.

Sorunun çözümü: @Atem Kaner'in cevabı ile yüzeysel olarak anladım. @Egemen ile detaylıca anladım.
Ayrıca @Egemen'nin paylaştığı linkte diyaloglar halinde verilmişti böylece daha çabuk kavradım. Zaten bir çok örnek hatta boşluk doldurma vardı. Eğer biraz İngilizce biliyorsanız kelimeleri çevirebilirsiniz. Zaten basit ve küçük cümleler var.
Çok yararlı cevaplar aldığımı düşünüyorum ve herkese iyi Sosyaller diliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı