Thomas Tuchel'in Chelsea başındaki ilk maçı

Hikmet Benol

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar.

Şu sıralar futbol ile çok iç içe olduğum için hem bir takımın başına yeni geçmiş birinin o sezon nasıl bir taktik ve izlenim yapacağı hakkındaki yorumlarımı paylaşacağım.

Dün oynanan Chelsea- Wolverhampton maçında Thomas Tuchel ilk defa takımı kontrol etti. İlk maçında çok değişik bir formasyon deneyen Thomas Tuchel formasyon olarak 3-4-2-1 kullanması çoğu futbol sever bilir ki bu ölümcül press'dir. Peki maçı kim kontrol etti dersek Chelsea olur. %70 üzeri top kontrolü ve Wolves'in defans hattına çekilmesi Chelsea defans ve orta saha hattını ileri teşvik etti. İlk maçına göre sadece takıma 3 puan almak için çıkan Tuchel maalesef müsabakadan 1 puan ile ayrıldı ve çoğu pozisyonda saç baş yoldu. Birkaç pozisyonda topla buluşan Ben Chilwell biliyoruz ki şutör bek değil. Boş pozisyonların Ben Chilwell'e çıkması şanssızlıktı.
Maçta çok fazla topu içeri aktaran Hudson Odoi benim için en iyisiydi. Maçta Chelsea, Wolves'a pas bile yaptırmadı fakat bu formasyon ani ataklara karşı hazırlıksız yakalanır ki yakalandılar. Mendy'in hatalı pasıyla Wolves orta sahadan hemen topu çıkarıp Neto'ya verdi Neto şanslı bir şekilde defansı geçti hatta gole o kadar yakınlaşmıştı ki sadece bir adım geride olsaydı oradan aşırtma atsaydı maç 0-1 bitecekti. Bunların dışında Giroud'un pozisyonları değerlendirememesi üzücüydü. Chelsea'nin yüksek press'i onlara bazı durumlarda gol yeme ihtimali verse de Chelsea'de kanatlar ve orta saha çok istikrarlıydı gol atmak için. Havertz ve Hakim Ziyech maçta bazı alanlarda güzel paslar verse de önceki senelerdeki performanslarına bakınca çok istikrarsızlaşmışlar. Oyun formasyonunu ekte bırakmış bulunmaktayım.

Maçı izleyen arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.
Önemli dakikalar bırakmak gerekirse:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• chelsea.JPG
    chelsea.JPG
    25,1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı