THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER_M mavi ekran hatası

Dalgic2005

Hectopat
Merhaba değerli dostlar.

Yaklaşık 3 aydır ASUS TUF FX505DT-BQ190 notebookumda, thread stuck in device driver hatası almaktayım. Özellikle grafik tablet bağladığım zaman bu mavi ekran hatasını sıklıkla alıyorum ve bilgisayar kapanıp açılıyor. Gitgide aralıklar kısalmaya başladı. Bilgisayarımın garantisi devam etmekte. Minidump klasörü yandisk linkindedir. İlginiz alakanız için şimdiden çok çok teşekkürler.

Sistem bilgileri:

İşlemci: AMD Ryzen 5 3500h picasso socket FP5 with Radeon Vega Mobile GFX 2.1GHz.
Anakart: ASUS TUF FX505dt AMD Ryzen soc.
RAM: Samsung M471A1K43DB1-CTD DDR4-2666 --- 8 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX1650 4 GB GDDR5.
BIOS: American Megatrends ---- FX505DT.306 - AMD agese pıcassopı-FP5 1.0.0.3.
SSD: Wdc PC SN250 sdapnuw- 256GB-1002 (windows kurulu)
Mekanik HDD: Toshiba MQ04ABF100.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcine ait grafik sürücünü güncellemelisin. En başta DDU ile var olan AMD grafik sürücünü sil. Sonra AMD'nin kendi sitesinden en güncel sürücüyü indir.

İşlemcin R5 3550H değil mi? Değilse kesinlikle belirt çünkü R5 3500H işlemcisini bulamadım.

https://www.amd.com/en/support/apu/...processors-radeon-vega-graphics/amd-ryzen-5-2

Ek olarak NVIDIA ekran kartı sürücünü güncelle. DDU ile NVIDIA GTX 1650 ekran kartı sürücünü sil. Sonra kendi sitesinden en güncel sürücüyü indir.

BIOS sürümün ASUS'un kendi sitesinde bulunmuyor. Galiba ASUS kaldırmış. Versiyon 315'e güncelleyin.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Windows 10 güncelleştirmesi var mı diye kontrol eder misin?

İşlemcine ait grafik sürücünü güncellemelisin. En başta DDU ile var olan AMD grafik sürücünü sil. Sonra AMD'nin kendi sitesinden en güncel sürücüyü indir.

İşlemcin R5 3550H değil mi? Değilse kesinlikle belirt çünkü R5 3500H işlemcisini bulamadım.

https://www.amd.com/en/support/apu/...processors-radeon-vega-graphics/amd-ryzen-5-2

Ek olarak NVIDIA ekran kartı sürücünü güncelle. DDU ile NVIDIA GTX 1650 ekran kartı sürücünü sil. Sonra kendi sitesinden en güncel sürücüyü indir.

BIOS sürümün ASUS'un kendi sitesinde bulunmuyor. Galiba ASUS kaldırmış. Versiyon 315'e güncelleyin.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Windows 10 güncelleştirmesi var mı diye kontrol eder misin?
Merhaba hocam. Çok teşekkür ederim blgiler için. CPU Z ile aldığım ekran görüntüsü ektedir. R5 mi bilmiyorum.
Windows 10 güncellemesi yok bu arada.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 28
Rica ederim.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyanı paylaşırsın.
Tekrardan merhaba :) mavi ekran hatası almıyorum artık ancak, ekran komple donuyor. Mouse hareket etmiyor, klavye den tepki yok. Hiç bir şekilde görev yöneticisine geçemiyorum. Tek çözüm reset atmak kalıyor. Yapılabilecek bir şey var mıdır sizce? Yoksa garantiye mi göndermeliyim?

Bilgisayarın donması ile ilgili tek aklıma diskler geliyor. Onu da kontrol etmek isterseniz yapabilirsiniz isterseniz.

HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yapabilirsin. HardDisk Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerine bakabilirsin.

Güvenilir bir anti virüs ile sistemi tarat. Virüs bulursa temizle.

"DISM" rehberini uygulayabilirsin ek olarak. İlk 3 adımını uygulayın.

Şu anlık tek önerilerim bunlar.

Garantisi varsa garantiye göndermek daha mantıklı olabilir tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı