Rehber ThrottleStop Kullanımı ve Limit Sebepleri

Edp other, PL1, PL2 mi onlar? Muhtemelen performansı düşürdünüz epey.

Edp other PL1 bir de thermal diye bir şey hocam. Bir de hocam bildigim kadar saat hizlari ile oynamadim ama voltaj ayarlariyla maksimum FPS minimum sıcaklıkla almak istemiştim fotoğraf atabilir miyim? Bir inceleyin.

Edp other PL1 bir de thermal diye bir şey hocam. Bir de hocam bildigim kadar saat hizlari ile oynamadim ama voltaj ayarlariyla maksimum FPS minimum sıcaklıkla almak istemiştim fotoğraf atabilir miyim? Bir inceleyin.
Atın tabi. FIVR, TPL ve Ana Ekran kısımlarının ekran resmini atın.

Atın tabi. FIVR, TPL ve Ana Ekran kısımlarının ekran resmini atın.
Atın tabii. Fıvr, tpl ve ana ekran kısımlarının ekran resmini atın.

Hocam MSI GE Raider model laptop kullanıyorum. Dragon Center üzerinde Shift modu var.

️Oyuna Sport modla giriyorum.
️İşlemci güç yönetiminden maksimum kullanımı 90'lara indiriyorum bir iki derece de oradan farkediyor.
️Güç durumu ise daha yüksek performans en iyinin bir altı yani.
️Son olarak dengelide kullanıyorum.
Bu bilgiler de işe yarar diye vermiş oldum ayrıca fan temizliği ve termal macun yenilemesi 10 gün evvel yapıldı

Dosya Ekleri

• 20211008_221551.jpg
    116,1 KB · Görüntüleme: 80
  • 20211008_221416.jpg
    127,4 KB · Görüntüleme: 80
  • 20211008_221527.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 81
  • 20211008_221518.jpg
    111,4 KB · Görüntüleme: 61
  • 20211008_221510.jpg
    98,7 KB · Görüntüleme: 51
  • 20211008_221453.jpg
    102,7 KB · Görüntüleme: 55
  • 20211008_221438.jpg
    123,9 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Yapılan Undervolt tam etkili olmayabilir. CPU Cache Offset Voltage'i CPU Core Offset'ine ya eşit yada ondan az olmalı. Bu ilkeye göre yaptığınız ayar tam stabil yada uygulanıyor olmayabilir.

İşlemci yüksek frekans yatkınlığını 140 ayarlamışsınız. Sistem boşta soğuk olacaktır. Ancak elbet bir performans kaybına sebep olabilir birim zamanda yapılan iş üstünde. Bence 128 iyi bir değer. 128 üstünü pek önermiyorum.

FIVR sekmesinde tablonun hemen altında bir kutu var. Onu kaldırır mısınız? Kaldırınca sıcaklık muhtemelen uçacaktır. Sisteminizde yaptığınız PL ayarlamaları geçersiz kalabilir çünkü 2.Güç limitleri devrede ve hala kısıyor olabilir muhtemelen. PL Throttle bu yüzden oluyor olabilir.
İntel GPU ve İGPU Unslice'ın IccMax değeri çok düşük. Bu dolaylı bir Throttle'a sebep olabilir. Kendiniz inceleyin Throttle olup olmadığını. IccMax değeri oldukça düşü çünkü.

Anladığım kadarıyla CPU Core voltage offset CPU cache e göre tam tersi olmasi lazim onu anladim bir de kutucuk demişsiniz göremedim de tam olarak ayrica işlemci frekansı da 128'e çekeyim onu da anladım. Peki Core cacheyi değistirirken ayni degerler üzerinde olsa olur mu yani CPU Core 137.7 cache de 130.9?
Son olarak hocam işlemci Max degeri kaç olması lazım sizce bu voltaj degerlerine göre. %100 degerdeyken biraz daha cihazib isindigini fark ettim %90 80'lere ceksem bu sefer de FPS azalicak muhtemelen.

Hocam şöyle ki yabancı kanal -42 yapmıştı daha sonra sizin rehberinizden de yapılacaksa ikisinin de aynı olması sebebiyle ikisini -42'ye ayarlamıştım peki IccMax değerini ne yapayım tam olarak? Icc Max degerlerine ellemedim bu arada otomatik almış cihaz.

Son düzenleme:
Döneceğim bugünlerde çok meşgulüm maalesef.

Döneceğim bugünlerde çok meşgulüm maalesef.

Anladım hocam işlemci frekans 128 yapıldı
Cache ve Core tersi işlem yapıldı yani cache Core'den az. Diger geri kalanlar aynı ayar.
Müsait zamanda bakarsınız

Dosya Ekleri

• 20211009_172113.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 80
Anladım hocam işlemci frekans 128 yapıldı
Cache ve Core tersi işlem yapıldı yani cache Core'den az. Diger geri kalanlar aynı ayar.
Müsait zamanda bakarsınız
Hocam sen dosyayı bir kaldır. ThrottleStop.ini'yi. Kaldır ve default ayarlar ile bakalım sistemine olur mu? Dosyayı kaldırdıktan sonra sistemi tümden kapatacaksın. Yani güç ışığı sönecek. Söndükten 10 saniye sonra sistemi çalıştır. Ardından varsayılan ayarları göz önüne alarak beraber ayarlayalım.

Anladığım kadarıyla varsayılan değerlere dönmek istediniz şöyle söyleyeyim varsayilana dönünce oyunun menüsü açıldığı an 97 95 derece oluyor 5dk bile oynamadan. Varsayılan degerlere çekeyim mi ?

Hocam bir de şöyle bir problem var. Ben cihazı 2.el aldım cihaz boştayken 4.10 GHz civarında çalışıyordu, oysa özelliklere baktiğımda i7 9750H hızı 2.60 yazıyor yani büyük ihtimal adam overclock yapmış gibi siz ne düşündünüz bu konu hakkında?
Ayrıca throttlede varsayılan yaptığımdaki değerleri ister misiniz atayım belki daha da netlesir hızbaşırtma yapılıp yapılmadığı.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…