Rehber ThrottleStop Kullanımı ve Limit Sebepleri

hocam merhaba ben her ayarı herşeyi denedim isterseniz son ayarlarımıda atabilirim macunum temizligim herşeyim tam ama şu pl1 pl2 edp other denilen şeylerden bir türlü kurtulamadım gitti lütfen yardım edin

Ayarlar bu şekilde hocam her şeyi kurcaladım diyebilirim CPU Core ile CPU cache aynı ayarlara sahip şimdiden teşekkür ederim.
Bir de sürekli ısınan bir pcim yok maximum 80 85 dereceyi gördüm o da çok nadir laptopun sogutma sistemi hava çıkışları bayağı iyi.

Hocam Power Limit 4'e takılıyorsun muhtemelen.

TPL sekmesinde Turbo Time Limit'i 28 gibi normal bir değere ayarlayın bence.

Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin. Apply'a basın.
Bir de FIVR sekmesinde Non Turbo Ratio'yu 0 ayarla. Lock'la. Apply'a bas.

Tamam yaptim hocam ama devam ediyor hala

Yaptım hocam yeniden de başlattım bu sefer de odtp ile PL2 kaldı gerçekten çok uyuz.

@erengore Hocam cidden soruyorum, throttlestop developer falan mısınız? Bu kadar bilgiye sahip olmak yani birazcık garibime gitti. Hayır yani dediğiniz şeyler de doğru dürüst şeyler öyle sallama çay falan da değil.

Yaptım hocam yeniden de başlattım bu sefer de odtp ile PL2 kaldı gerçekten çok uyuz.
Hocam sistemi yeniden başlattığınızda ibreler yanabilir. Bende de PL2 ve EDP OTHER yanıyor dolayısıyla. Ancak ThrottleStop ayarları uyguladıktan sonra Clear'a basınca bir daha hiçbir şey yanmıyor. Clear'a bastıktan sonra Sarı yada Kırmızı bayraklar çıkarsa sıkıntı etmeliyiz.

Şu mesajı yazdıktan sonra tekrar bakacağım ayarlarınıza.

Estağfirullah. Ancak Devoloper'ı ile iletişimimiz var. Bir sorunu halledemeyince kendisine yazarım düşüncesini alırım.
Çok iyi biridir kendisi. Ne zaman sorum olsa cevaplamıştır. Kendisine buradan teşekkürler. Görüyordur belki.
@atescengo PL2'yi 120 ayarlamayı dener misiniz dediklerime ek olarak.

Hocam cidden soruyorum, throttlestop developer falan mısınız? Bu kadar bilgiye sahip olmak yani birazcık garibime gitti. Hayır yani dediğiniz şeyler de doğru dürüst şeyler öyle sallama çay falan da değil.
Ama hakikaten adam Throttlestop'ta pro. Sağ olsun onun sayesinde bilgisayarımda maksimum performansı alıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…