ThrottleStop kullanımı

mr.kankilic27

Hectopat
Daha fazla  
Ekran Görüntüsü (270).png

Selamlar herkese, bir süre önce undervolt yaptım ancak bu arayüzdeki ayarları ve hangilerini tikleyeceğimi tam olarak bilmiyorum. Performansı çok etkiliyormuş ama araştırdığım halde pek bir şey bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim bu arada şu kırmızı Power yazısı sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bir bilgim yok ama bir kaç tane şeyi söyleyebilirim.

SpeedShift : İşlemci hızını daha verimli değiştirmeye yarar. Genellikle tavsiye edilir.
BD PROCHOT : İşlemci belirlediğiniz sıcaklığa (Normalde 95 Santigrat.) ulaştığı zaman hızını iyice düşürüp o sıcaklığa ulaşmayı engeller.
Set Multiplier : İşlemci çarpanını ayarlamaya yarar.
Clock Mod : İşlemci yüzde kaç hızda çalışacağını sağlar (Emin değilim)
C1E : İşlemci yük altında değil iken hızını düşürür ve voltajını azaltır.
Taskbar : Throttlestop alta alındığı zaman bildirim kısmında değil direk görev çubuğunda kalmasını sağlar.
Disable Turbo : İşlemcinin temel hızında çalışmasını sağlar.
SpeedStep : SpeedShift ile neredeyse aynı fakat eski işlemciler Speedshift desteklemiyor.

Bildiklerim bu kadar. İyi undervolt yapmanızı dilerim.

ben 4 aydır kulanıyorum ,flatcast sitesinde radyom var ,ışık fm ben radyoma 130 bot atıyorum dolayısı ile cpu yükseliyordu, lenovo dizüstü .i7 32 gb ram pc var. bu programı yükledikten sonra yüzde 30 düştü cpu değerim.işime yaradı ayrıc hiç bir sorun çıkarmadı, isteyen gönül rahatlığı ile kulanabilir.

Çok bir bilgim yok ama bir kaç tane şeyi söyleyebilirim.

SpeedShift : İşlemci hızını daha verimli değiştirmeye yarar. Genellikle tavsiye edilir.
BD PROCHOT : İşlemci belirlediğiniz sıcaklığa (Normalde 95 Santigrat.) ulaştığı zaman hızını iyice düşürüp o sıcaklığa ulaşmayı engeller.
Set Multiplier : İşlemci çarpanını ayarlamaya yarar.
Clock Mod : İşlemci yüzde kaç hızda çalışacağını sağlar (Emin değilim)
C1E : İşlemci yük altında değil iken hızını düşürür ve voltajını azaltır.
Taskbar : Throttlestop alta alındığı zaman bildirim kısmında değil direk görev çubuğunda kalmasını sağlar.
Disable Turbo : İşlemcinin temel hızında çalışmasını sağlar.
SpeedStep : SpeedShift ile neredeyse aynı fakat eski işlemciler Speedshift desteklemiyor.

Bildiklerim bu kadar. İyi undervolt yapmanızı dilerim.
hocam bende 5 ghz takılı kaldı bilgisayarı açınca 5 ghz açılıyor throttlestop uygulamasına girdiğim zaman ghz hızı temel hıza 2.7 ye düşüyor sebebi ne olabilir

Geri
Yukarı