Throttlestop nedir ve ne işe yarar?

Deniz Gemici

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba herkese. Benim bilgisayarım laptop fakat bir' sıkıntım var. İşlemcim oyun oynarken aşırı ısınıyor boşta hiçbir sıkıntı yok ama oyun oynarken FPS 120'den bir anda 20 30 iniyor. Throttlestop programını kullansam bilgisayarıma bir şey olur mu ya da faydası olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem özelliklerim: 6 GB RAM, Intel I5-2450M CPU, NVIDIA GT 520MX GPU, Windows 10 işletim sistemi

Zaten isindigi için işlemcinin hızı düşüyor ve bu da performansı etkiliyor.Ve dediginiz programi denemekte fayda var.Denemekten zarar gelmez.

Bende İ5 7300HQ var CS:GO'da 90 dereceyi görüyordu Undervolt işleminden sonra 70'lere indi sıcaklık. Burada yazmak çok uzun olacağından internetteki rehberlere bakabilirsin :D

Bende i5 7300HQ var CS:GO'da 90 dereceyi görüyordu Undervolt işleminden sonra 70'lere indi sıcaklık. Burada yazmak çok uzun olacağından internetteki rehberlere bakabilirsin :D

Bu makalede bir şey yazıyor da bir okuyabilir misin? Cihaz yük altıda aşırı ısınıyorsa tavsiye etmem yazıyor beni bilgilendirebilir misin bu konuda? Link: Throttlestop nedir ve nasıl kullanılır? - Technopat Sosyal

Bende i5 7300HQ var CS:GO'da 90 dereceyi görüyordu Undervolt işleminden sonra 70'lere indi sıcaklık. Burada yazmak çok uzun olacağından internetteki rehberlere bakabilirsin :D

Herhangi kalıcı bir hasar oluşabilir mi peki?

bu makalede bir şey yazıyor 'da bi okuya bilirmisin cihaz yük altıda aşırı ısınıyorsa tavsiye etmem yazıyor beni bilgilendirebilirmisin bu konuda. Link: Throttlestop nedir ve nasıl kullanılır? - Technopat Sosyal

Herhangi kalıcı bir hasar oluşabilirmi peki ?
Voltajı yükseltmezsen bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum neredeyse 1 aydır böyle kullandım. Eğer voltajnı tam ayarında düşürürsen normalden daha fazla performans alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı