ThrottleStop turbo ratio limits zararlı mı?

kubilik1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Dizüstü bilgisayarım Cyberpunk oynarken 90 dereceleri görüyor ve bu da beni rahatsız ediyor. Turbo boost kapatırsam 4.5 GHz değerinden 2.5GHz değerine düşerek sıcaklığı azaltıyor ama bu sefer de oyun kasıyor. Ancak Throttlestop programını kurcalarken bir yerinde bir ayar buldum ve hızı 3.5 GHz, maksimum gücü de 45 yerine 35 olacak şekilde ayarladım. Merak ettiğim kötü bir şey mi yaptım, zararı var mıdır?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (87).png
    Ekran Görüntüsü (87).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 247
Merhaba. Dizüstü bilgisayarım Cyberpunk oynarken 90 dereceleri görüyor ve bu da beni rahatsız ediyor. Turbo Boost kapatırsam 4.5 GHz değerinden 2.5GHz değerine düşerek sıcaklığı azaltıyor ama bu sefer de oyun kasıyor. Ancak ThrottleStop programını kurcalarken bir yerinde bir ayar buldum ve hızı 3.5 GHz, maksimum gücü de 45 yerine 35 olacak şekilde ayarladım. Merak ettiğim kötü bir şey mi yaptım, zararı var mıdır?

Hayır hız aşırtması değil düşükte çalışmasını ayarlamışsın.
Kasma yoksa ve ısınmıyorsa bu şekilde kullanabilirsin. Ayarların kalıcı olmazsa Quick CPU programı ile de ayarlama yapabilirsin, kalıcı oluyor.
Hatta bu uygulama ile frekans çalışma zorlamasını ve Turbo'nun gücünü ayarlayabiliyorsun. Bence bunu dene.

Geri
Yukarı