Thrust Reverser Çalışma Anı

Reverse sadece inişte kullanılır.
İnişten sonra yavaşlamak için kullanılır. Yani iniş esnasında kullanmak çok tehlikeli bir şeydir bunu ki kullanamazsınız zaten emniyet açısından.
Uçak push-back yaparken bu sistem açılırsa motor gazı içine çeker ve bu zararlıdır.
Gaz dediğin? Onu anlayamadım ama.
Evet bir de dusuk devirde calisiyor degil mi?
Aslında güçlü bir devirde çalışır ama tabii itiş gücü kadar büyük bir güce ulaşmaz. O kadar büyük bir güç yapısal olarak zarar verirdi. Zaten çalışması için kolu en geriye çekip yani motoru IDLE (rölanti) konumuna alıp sonra emniyeti açarak daha da geriye çekerek devreye sokabiliyorsun. Yani yüksek motor gücünde devreye girme durumu yok.

İnişten sonra yavaşlamak için kullanılır. Yani iniş esnasında kullanmak çok tehlikeli bir şeydir bunu ki kullanamazsınız zaten emniyet açısından.
Bir video görmüştüm tekerler yere değmeden thrust reverser açılıyor ve uçak başarılı şekilde iniyordu. Böyle bir şey de tehlikeli değil mi?

Push-back esnasında zaten devreye sokulmaz da, sokulsa da öndeki kişi için iyi olmaz pek:) O kadar düşük bir hızda evet gazı içine çekip motor verimini düşürebilir doğru.
Bir video görmüştüm tekerler yere değmeden thrust reverser açılıyor ve uçak başarılı şekilde iniyordu. Böyle bir şey de tehlikeli değil mi?
Baya tehlikeli hem de. Hatta buna pek izin vermezler he sistem olarak hem firma olarak.

Embraer 145 uçağı Brezilya'da galiba kalkış esnasında tek motorunda yanlışlıkla bu sistemin devreye girmesi yüzünden düşmüştü. Sistem fabrikasyon olarak gaz kolundaki yanlış konumlandırma yüzünden devreye girip çıkmış sürekli. Uçağın dengesini bozduğu için de düşmesine sebep olmuş.
Simulasyonlarda var fakat gerçeğinde yok sanırım :)
Simulasyon oyunlara bakma sen orada neler neler var:)

Embraer 145 uçağı Brezilya'da galiba kalkış esnasında tek motorunda yanlışlıkla bu sistemin devreye girmesi yüzünden düşmüştü. Sistem fabrikasyon olarak gaz kolundaki yanlış konumlandırma yüzünden devreye girip çıkmış sürekli. Uçağın dengesini bozduğu için de düşmesine sebep olmuş.

Simulasyon oyunlara bakma sen orada neler neler var:)
Uçuş simulasyonları oynuyor iseniz Steam üzerinden sizi ekledim. Kabul ederseniz beraber uçmak isterim. FSX kullanıyorum genelde Airbus A320 kullanıyorum. Nickim: GameTÜRKVII.

Uçuş simulasyonları oynuyor iseniz Steam üzerinden sizi ekledim. Kabul ederseniz beraber uçmak isterim. FSX kullanıyorum genelde Airbus A320 kullanıyorum. Nickim: GameTÜRKVII.
Şu an Macbook'tayım o yüzden sadece X-Plane uçuyorum. Ama normal PC'ye geçince ve FSX vb yüklediğimde yaparız tabii bir kol uçuşu neden olmasın:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı