Thull 32 GB 5600 MHz RAM clock normal mi?

Bütçe
4000

YEmreK

Hectopat
Merhaba. Victus 16-S0023NT modeli bilgisayarım için 32 GB RAM aramasına başladım ve başlıkta belirttiğim thull markasının modelini buldum. Ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştım. Laptopta 2 adet 8 GB SK Hynix 5600 MHz CL46 RAM bulunuyor. Birini çıkarıp 32+8 kullanmayı hedefliyordum.
Fakat RAM elime ulaşıp belirttiğim şekilde taktığımda 2 RAM de 4800 MHz olarak çalışmaya başladı. Slot değişikliği, sadece 32'yi takma gibi şeyler de denedim fakat durum aynı.
Ürünün model numarası thl-soPC44800D5-32G içerisinde 4800 yer aldığından dolayı şüpheye düşmüştüm. Tng bilişimi arayıp durumu anlattım geri göndermemi söylediler eğer onlarda da sorun olursa yeni model yollayacaklarını söylediler gönderdim fakat Hepsiburada üzerinde stokta yok cevabı alıp ücret iadesi aldım.
Bu modeli başka kullanan var mı bende neden böyle bir soruna sebep oldu yardımcı olabilir misiniz? Konuya çok hakim değilim fakat sorun XMP ile mi alakalı? Victus BIOS'ları adv. Olmadığı için herhangi bir müdahalede bulunamıyorum sanırım. Sorun o ise etkinleştirmemin bir yolu var mıdır? Duruma göre tekrar aynı modeli sipariş etmeyi düşünüyorum. Ama zaten uyumsuz veya sorunlu bir modelse yerine farklı bir ürün öneriniz var mıdır?
Bu markadan M.2 SSD de almayı düşündüğüm için güvenilir olmasını umuyorum o yüzden kullanan varsa ve deneyimini aktarırsa çok sevinirim. Ürün linki ve CPU-Z görüntüsünü aşağıya ekliyorum.

Ürün linki: Thull 32GB 5600 MHz CL46 Ram
CPU-Z:

1709152291546.png

1709152297102.png

Geri
Yukarı