Thunderbolt 3 ile PSU'suz ekran kartı kullanılır mı?

mhk1595

Kilopat
Daha fazla  
GTX1050 mini modellerinde PSU'dan güç almasına gerek olmayan modelleri var. Acaba bunlardan alıp sadece Thunderbolt 3 ile aktarım yapmak istersek yine de PSU ya ihtiyaç duyar mıyız? (Ekran kartı örnektir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını nereye takmayı düşünüyorsunuz ? PCIE 16x portları da güçe gereksinim duyuyor thunderbolt 3 üzerinden çalıştırabileceğiz ekran kartı 15 Watt tüketimi geçmeyecekse evet kullanabilirsiniz.

Referans

Son düzenleme:
Ekran kartını nereye takmayı düşünüyorsunuz ? PCIE 16x portları da güçe gereksinim duyuyor thunderbolt 3 üzerinden çalıştırabileceğiz ekran kartı 15 Watt tüketimi geçmeyecekse evet kullanabilirsiniz.

Referans

Amacım Aslında Acer’in yaptığı EGPU box gibiydi. Sadece içinde istediğim ekran kartı olacaktı. Bunun yanı sıra low profile seçmemin sebebi compact olması için. Bunun için önerebileceğini yöntem var mı?

Söylediğiniz ürüne baktım. O üründe güç kablosu mevcut ve 'M'obile grafik işlemcisi buluyor. Malesef mobil grafik işlemcilerini Egpu yapmak gibi bir niyetim olmadığı için araştırmadım. Naçizane tavsiyem ''Slim'' veya ''Mini Atx'' power supply alıp onu bağlamanız olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı