Thunderbolt 3 üzerinden PC şarj edilebilir mi?

nkilincarslan

Femtopat
Merhaba arkadaşlar yeni bir laptop alım aşamasındayım. Benim için önemli özelliklerden birisi de PD powerbank üzerinden gerektiğinde şarj da edebileceğim bir laptop almak ve böylelikle prize bağlı kalmadan uzun süre performans gerektirmeyen işlerimi de halletmek istiyorum. Almayı düşündüğüm iki model var. Birincisi ASUS zephyrus G14 RTX2060MQ Type-C üzerinden 64W şarj desteği bulunuyor fakat bu ürünün ekranı 2K 60Hz. Bu yüzden diğer alternatif Monster Tulpar A5 v21.2.1 15, 6 240Hz RTX2070S modelini de düşünüyorum. Monster Tulpar A5'te Thunderbolt 3 girişi mevcut hiçbir yerde bu girişi kullanarak laptop un yavaş da olsa şarj edilebildiği bilgisine ulaşamadım. Type-C şarj aleti kullanarak Thunderbolt 3 girişli bir PC şarj edilebilir mi? Bilginiz var ise paylaşırsanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda herhangi bir deneyimim olmadı ama şöyle yorumlayabiliriz.
Gaming laptoplar büyük pillere sahip cihazlar ve eminim adaptörün sağladığı Watt bir hayli fazladır. Bu yüzden standart bir powerbank o gücü sağlayabilir mi emin değilim.
Aynı konuyu Huawei Matebook D14 için araştırmıştım ve kendisi küçük, güzel bir adaptörle şarj olan bir Ultrabook. Huawei'in kendi sitesinde bu cihazı şarj ettiği söylenen bir powerbank var, dolayısıyla herhangi bir powerbank ile laptop için yeterli gücü sağlamak zor olabilir.

Bu konuda herhangi bir deneyimim olmadı ama şöyle yorumlayabiliriz.
Gaming laptoplar büyük pillere sahip cihazlar ve eminim adaptörün sağladığı Watt bir hayli fazladır. Bu yüzden standart bir powerbank o gücü sağlayabilir mi emin değilim.
Aynı konuyu Huawei Matebook D14 için araştırmıştım ve kendisi küçük, güzel bir adaptörle şarj olan bir Ultrabook. Huawei'in kendi sitesinde bu cihazı şarj ettiği söylenen bir powerbank var, dolayısıyla herhangi bir powerbank ile laptop için yeterli gücü sağlamak zor olabilir.

PD ( Power Devilvery ) Özellikli powerbankler ile laptop lara güç vermek mümkün fakat laptop type c girişinin PD desteği olması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı