Thunderbolt, HDMI, USB Dönüştürücü Tavsiyesi

khoomei

Hectopat
Yer
🇹🇷
Daha fazla  
Arkadaşlar M1 işlemcili MacBook Pro alacağım; iki adet Thunderbolt/USB 4 bağlantı noktası var.

Monitörüm ise Samsung Space 32" 4K; HDMI girişi var.
Klavye mousedaki USB'leri de hesap edersek, benim MacBook girişine uyumlu 4K HDMI ve en az 3 USB giriş destekleyen bir çoklayıcıya ihtiyacım var.

Laptopa yapışan Docklardan istemiyorum. Laptopa kablo ile bağlanan bir çoklayıcı tercihim.

Bu alanda ki en kaliteli marka hangisidir? Bütçe sorun değil, pişman etmeyecek bir marka olsun yeter.

Apple sitesinde USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörü var, aslında çok hoş ama USB girişi az.

Ek olarak Baseus markasının ürünü var, aslında ihtiyacımı karşılıyor gibi; fakat 4K 30 Hz destekliyor yazmışlar, monitörün 60 Hz özelliğinden yararlanamayacak mıyım?

Son düzenleme:
USB port sayısı arttıkça güç dağılımı arttığı için 4K'da 60 Hz almak daha da zorlaşıyor. 3 USB ve 4K 60 Hz çıkış veren bir dönüştürücü bulman zor gibi.

Baseus ürününü tercih ederdim. Diğer USB cihazlarım için de diğer Type-C portlarından sadece USB çoğaltıcı ile yararlanırdım.

Şöyle bir seçenek mevcut ama buna bir sürü para saymak bence mantıksız.

Sitesindeki bilgilere göre 4K'da 60 Hz verebiliyor. Bunun için bilgisayarda USB Type-C Gen 2 (10 GB/s) portunun olması gerekiyor. Zannedersen yeni MacBook Prolarda bunlardan olacak. Aslında kompakt ve kullanışlı bir ürün gibi ama ülkemizde fiyatı çok pahalı senin tercihin.

Son düzenleme:
Yuvarlak tasarım hoş durmayacaktır ya, kablolar dönecek masada sürekli.
O zaman laptoptaki 1 girişi sadece monitöre, diğer girişi usb çoklayıcıya ayırmak daha mantıklı gibi anlıyorum.

Yuvarlak tasarım hoş durmayacaktır ya, kablolar dönecek masada sürekli.
O zaman laptoptaki 1 girişi sadece monitöre, diğer girişi usb çoklayıcıya ayırmak daha mantıklı gibi anlıyorum.
Aynen öyle bu şekilde hem maddi olarak da daha uyguna gelecek.

Geri
Yukarı