THX Spatial Audio Nasıl Satın Alınır?

Max Rockatansky

Hectopat
Daha fazla  
15 günlük deneme sürem bitti, Razer kulaklığım olduğu için yüzde 50 kuponunu da kullanıp almak istiyorum uygulamayı fakat Amerika dışında fatura kesmiyor, satın alan oldu mu hiç, nasıl halletti?

Bende de Razer BlackShark V2 Special Edition var. Deneme süresi yok, nasıl yok USB kartı bağlayınca kendi kuruyor o zaman da THX Spatial Audio ücretsiz kullanabiliyorum. Kendim kurunca deneme sürümlü oluyor sanırım. Razer Synapse uygulamasından THX Spatial Audio açıp kapatabiliyorum. Masaüstüne THX Spatial Audio oluşturuyor fakat çalıştırınca harici kendi kurduğumuz gibi harici uygulama olarak açılmıyor. Sanırım THX Spatial Audio uygulaması X olan modelinde veya Kraken gibi olanlar için 7.1 sanal için kullanılıyor. Benim modelde ücretsiz içerisinde geliyor. THX Spatial Audio aktif edince de Spotify gibi uygulama da ses arka planda kalıyor gibi boğuk demesi o sanırım arkadaşın yoksa destekli oyunlarda falan silah sesi, ayak sesleri falan yüksek oluyor sesi. Sanırım sanallaştırıyor sesi ve kaliteli olmayan müziklerde THX Spatial Audio çokta iyi değil, kendin EQ ayarı yapınca güzelleşiyor müzik sesi.
1675949518652.png

1675949633238.png

20-30 yeterli oluyor ses seviyesi
Düşük değil mi? THX Spatial Audio'i, Razer Synapse ile aktif ediyorum ancak %100 ses seviye ile tatmin oluyorum. O seviyelerde dandik kulak içi almışım gibi ses çıkıyor ve bass sesi de alamam. Razer'ın kendi ses kartı ile kullanıyorum.

Son düzenleme:
@Max Rockatansky konu hakkında bir gelişme oldu mu? Şu an ben de aynı şeyi yapmaya çalışıyorum, satın alabildiniz mi?
Ben iade etmiştim. Razer ile görüştüm sorun olduğunu anladılar raporu Arena bilgisayara gösterdim iade raporu oluşturdular bu şekilde ettim. Yoksa normal değil yani ses seviyesi 90 da ses gelmiyor resmen. Ama kabloyla bağlayınca 20 de kulağım ağrıyor. Tamamen driver ile ilgili bence.

Ben iade etmiştim. Razer ile görüştüm sorun olduğunu anladılar raporu Arena bilgisayara gösterdim iade raporu oluşturdular bu şekilde ettim. Yoksa normal değil yani ses seviyesi 90 da ses gelmiyor resmen. Ama kabloyla bağlayınca 20 de kulağım ağrıyor. Tamamen driver ile ilgili bence.
Wireless arızası konusunda haklı olabilirsiniz, ancak X'de bluetooth ile bağlayınca az ses aldığınız bir gerçek. Pro'da durum böyle mi bilmiyorum ancak X'te telefona bluetooth ile bağlanınca dongle ile bilgisayara bağlandığınızda aldığınız sesin yarısını falan veriyor. Ancak bunun donanımsal ya da yazılımsal bir hatadan dolayı olduğunu sanmıyorum.

THX konusuna gelirsek, Razer sadece ABD için fatura kesiyor ancak ben TR adresimi yazıp eyaleti de sallayıp geçtim. Destek ile iletişime geçtiğimde sorun olmayacağını, zaten mail yoluyla ileteceklerini söylediler. Yani mailinizin doğru olduğuna ekstra dikkat edin, geri kalanının çok bir önemi yok.

Bu çok başka bir deneyim, eğer alınabilse şu an şu dakika alırdım. Belki gold ile alırım ilerleyen günlerde.
Alamama gibi bir durum yok, 2 ayrı konuda da durumu anlattım. Şu an tekrar anlatıyorum:

Evet, Razer.com'dan satın almaya çalıştığınızda sadece ABD'ye fatura kestiğini ve sadece ABD telefon numaralarını kabul ettiğini görüyorsunuz ancak bunun hiçbir önemi yok; Razer.com'daki canlı destek ile de durumu görüştükten ve satın alımı bizzat kendim yaptıktan sonra size bunları söyleyebiliyorum.

Eğer elinizde bir promosyon kodunuz varsa onu kullanabilirsiniz, gidip Gold ile alıp kendinizi 2 kat zarara sokmayın.

Yapacağınız şey herhangi bir pazar yerinden alışveriş yaparkenle aynı. Hatta o kadar önemsiz ki bu adres ve telefon olayı; ben adres kısmına Türkiye'deki adresimi yazıp eyalet kısmında Texas seçtim. Telefon kısmına ise rastgele bir şeyler yazdım ve onayladım.

Önemli olan nokta şu: Mail adresinizin doğru olduğundan %100 emin olmalısınız, çünkü kod yaklaşık 10-15 dakika içerisinde oraya gönderilecek. Kod gelmeden önce size "Razer.com'dan alışveriş yaptığınız için teşekkür ederiz. Siparişin en kısa sürede yola çıkacak." diye otomatik bir mail gönderecekler ancak destek bunun sipariş içeriği ile herhangi bir alakası olmadığını, her siparişte gönderilen bir mail olduğunu, bu tarz kod satışlarının online platformlar üzerinden teslim edildiğini söyledi.

Tavsiyem şudur:
Siparişi verirken ya tek kullanımlık bir kart kullanın yada sanal bir kart açıp oradan alışveriş yapın. Kartınızın yurt dışı işleme açık olması gerektiği için kendi kullandığınız kredi kartını yurt dışı işlemlere açıp-kapatmanıza gerek yok. Bir sanal kart oluşturun, yada Papara kullanıcısı iseniz, bir Ghost kart oluşturun ve onun üzerinden alışveriş yapın. Limit belirlerken Google'ye 10 usd to tl yazıp çıkan miktarı direkt limit olarak yazmayın. Çıkan miktarın en az 50TL fazlasını limit olarak gösterin çünkü adres yazarken seçtiğiniz eyaletin vergilendirme yasalarına göre değişmekte olmasına rağmen ortalama 15-20TL civarı fazla para alacak.

Süreç hakkında herhangi bir sorunuz olursa da bana danışmaktan çekinmeyin, konu bildirimleri açık; bu mesaja vereceğiniz her cevap bana mail olarak gelmekte. En kısa sürede cevap vermeye çalışırım.

Alamama gibi bir durum yok, 2 ayrı konuda da durumu anlattım. Şu an tekrar anlatıyorum:

Evet, Razer.com'dan satın almaya çalıştığınızda sadece ABD'ye fatura kestiğini ve sadece ABD telefon numaralarını kabul ettiğini görüyorsunuz ancak bunun hiçbir önemi yok; Razer.com'daki canlı destek ile de durumu görüştükten ve satın alımı bizzat kendim yaptıktan sonra size bunları söyleyebiliyorum.

Eğer elinizde bir promosyon kodunuz varsa onu kullanabilirsiniz, gidip Gold ile alıp kendinizi 2 kat zarara sokmayın.

Yapacağınız şey herhangi bir pazar yerinden alışveriş yaparkenle aynı. Hatta o kadar önemsiz ki bu adres ve telefon olayı; ben adres kısmına Türkiye'deki adresimi yazıp eyalet kısmında Texas seçtim. Telefon kısmına ise rastgele bir şeyler yazdım ve onayladım.

Önemli olan nokta şu: Mail adresinizin doğru olduğundan %100 emin olmalısınız, çünkü kod yaklaşık 10-15 dakika içerisinde oraya gönderilecek. Kod gelmeden önce size "Razer.com'dan alışveriş yaptığınız için teşekkür ederiz. Siparişin en kısa sürede yola çıkacak." diye otomatik bir mail gönderecekler ancak destek bunun sipariş içeriği ile herhangi bir alakası olmadığını, her siparişte gönderilen bir mail olduğunu, bu tarz kod satışlarının online platformlar üzerinden teslim edildiğini söyledi.

Tavsiyem şudur:
Siparişi verirken ya tek kullanımlık bir kart kullanın yada sanal bir kart açıp oradan alışveriş yapın. Kartınızın yurt dışı işleme açık olması gerektiği için kendi kullandığınız kredi kartını yurt dışı işlemlere açıp-kapatmanıza gerek yok. Bir sanal kart oluşturun, yada Papara kullanıcısı iseniz, bir Ghost kart oluşturun ve onun üzerinden alışveriş yapın. Limit belirlerken Google'ye 10 usd to tl yazıp çıkan miktarı direkt limit olarak yazmayın. Çıkan miktarın en az 50TL fazlasını limit olarak gösterin çünkü adres yazarken seçtiğiniz eyaletin vergilendirme yasalarına göre değişmekte olmasına rağmen ortalama 15-20TL civarı fazla para alacak.

Süreç hakkında herhangi bir sorunuz olursa da bana danışmaktan çekinmeyin, konu bildirimleri açık; bu mesaja vereceğiniz her cevap bana mail olarak gelmekte. En kısa sürede cevap vermeye çalışırım.
Emeğin için teşekkür ederim, yanıtlara yalnızca göz gezdirmiştim. Eğer bir sorun ile karşılaşırsam mesaj atarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı