THY Dreamliner Siparişi

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Az önce Boeing firmasının resmi Twitter hesabından yapılan bilgilendirmeye göre THY 40 adet Boeing 787-9 Dreamliner siparişinde bulunmak için girişimleri başlatmış. İlgili haber linklerini aşağıya bırakıyorum incelemek isteyen arkadaşlar olursa diye.

Şahsi fikrim A380 veya B747 yerine B787 veya A350 alınması idi zaten. Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Sizde fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Boeing Airplanes on Twitter

News Releases/Statements

Son düzenleyen: Moderatör:
Görünüş olarak en beğendiğim ticari uçak kesinlikle 787 ama hakkında yapılan belgeselden sonra binmeyi çok istemezdim açıkçası. Her yeni modelde sorunlar çıkar, çıkması da normal ama bu modelde çıkan sorunlar çok ciddiydi. Geçen sürede çıkan sorunların çoğunu düzelttikleri kesin ama o belgeselde söylenen kalitesiz işçilik ve kırpılmış kalite kontrol prosedürlerinin doğru olma ihtimaline karşı farklı bir uçak için biletimi değiştirebilirim.

Ülkedeki 'amerikancı' yapıdan dolayı A350 yerine B787 tercih edilmiş bence. Nato üyesi olduğumuz için üstümüzde baskı var. Bana kalsaydı A350-1000 daha tercihe uygun olurdu.

NATO ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum çünkü Airbus da NATO ülkelerinin ortaklığı ile kurulmuş bir şirket. Şu anda sahiplik oranlarını bilmiyorum ama Fransa - Almanya ortaklığının yanında başka ülkelerin de dahil olduğunu hatırlıyorum.

Avrupa birliği üyeleri biraz farklı bakıyor olaya. Ne kadar dediğiniz gibi olsa da şuan Airbus vs Boeing bence biraz da USA vs EU gibi bir şey. Her neyse.

Hayırlı olsun. Çok sevindim zaten. Umarım A350 veya A380 de gelir de daha çok mutlu olurum.[emoji1]

Benim bildiğim sipariş daha verilmedi. İyi niyet anlaşması imzalandı diye biliyorum. Bu da kesin sipariş verdiği anlamına gelmiyor. Vazgeçebilir de.

Benim bildiğim sipariş daha verilmedi. İyi niyet anlaşması imzalandı diye biliyorum. Bu da kesin sipariş verdiği anlamına gelmiyor. Vazgeçebilir de.
Iyi niyet anlaşmasını 40 tanesi için yapmazdı bence. Bu kadar yüksek sayılı olmazdı yani. Belli ki ciddi görüşmeler var almak istiyorlar. A350'de alsınlar 3-5 tane de tam olsun. Hayırlısı bakalım.[emoji1][emoji1]

Çok ama çok sevindim. Tekrar tekrar yazabilirim :D

Airport Haber dediyse bir şüpheyle yaklaşırım ben o habere:)
İyi niyet anlaşmaları genelde ileri dönük kesin siparişler için yapılır. Tabi hemen gelmesini kimse beklemiyordur eminim.
Gönül A350 ister ama B787 gerçekten karakteristik bir uçak. Kendini gösteren performanslı bir tasarıma sahip. Bence yerinde ve kararında bir tercih olmuş.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı