THY Pilotundan Ilginc Tepki

Öncelikle bu durum komik olmamakla birlikte, pilotun yaptığını doğru buluyorum. Adamlar gerçek bir savaştan kaçıp, başka bir ülkede canını kurtarmaya çalışıyor. Giderse de zaten sonunun Taliban'ın elinden olacağı kesin zaten...

Ama diğer yandan da yaptığını ters buluyorum. Bir sınıdrışı vakası var ve buna pilot değil o ülke kendisi karar vermelidir.

Yani pilot insani açıdan oldukça iyi bir şey yapmış olsada, resmi açıdan büyük bir hata yapmıştır.

Yine de kendisini bu insani girişim için tebrik ediyorum. Afgan kardeşimize de Allah'tan sabır diliyorum...

Aynı duruma polislerimiz de tanık oluyor. Afganlar ulaşacakları yerde kendilerini teröristlerin karşılayacaklarını biliyorlar. Ama bu bir karar ve uygulanmak zorunda... Zor durum.

THY pilotuna bir yaptırım olacağını düşünmüyorum ama Afgan vatandaşı yarım saat sonra başka bir uçağa bindirildiği kesin bence. Uçak ile ilgili son kararı pilot vereceği için kişiyi almama hakkına sahiptir gerekli bir sebep göstererek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı