Ticarete nereden başlanır?

Merhaba nerde yaşıyorsun?
Ankara
Hocam, bahsettiğiniz olayı biraz açar mısınız?
10K para ile pek bir şey yapabileceğini düşünmüyorum şahsen.
İnternetten satış daha mantıklı geliyor Amazon gibi yerlerden o paraya 2 aya kalmaz batarsınız dükkan açmaya kalkarsanız.
Yok zaten dükkan açmak gibi bir niyetim yok ucuz bir ürün buldum diyelim, ona kar marjı ekleyerek ve geliştirerek satmaktan bahsediyorum direk 1000 TL'lik bir ürün satmayı düşünmüyorum.

Gerçekten hatrı sayılır bir yorum mentalitem bu yönde ancak üretimi vesaire nerede yaptıracağımı tam olarak bilmiyorum diyelim ki fikir olarak t-shirt gömlek sizin dediğiniz gibi bunu bir fabrikayla mı görüşmem lazım? İlk adımı ürün olarak belirledikten sonra nereye atmalıyım sorun burada. Bu arada teşekkürler güzel yorumunuz için.

Son düzenleme:

Hocam daha küçük üreticiler var. Bildiğiniz t-shirt bastıran. Buralardan bastırarak başlayabilirsiniz. Amacınız gerçekten fabrikalarla fason üretim yapmaksa ki ben bu fikirden yanayım. Fabrikalar ile görüşün. İletişime geçin. Network ağınızdaki kişiler ile bu konuda bilgi alın veya sizi onlar ile irtibata geçirsinler. Uygun fiyatlı yerler ile konuşun ve bir anlaşmaya varın. Bu sayede mal tedariği ve ücret tedariği kesinleşerek bir ticaret döngüsüne girer ve işinizi sürdürebilirsiniz.

Bende fason üretimden yanayım teşekkürler hocam. Başarılar.

Hocam, bahsettiğiniz olayı biraz açar mısınız?
Bir ürünü bulabildiğin en ucuz fiyatından alıp (piyasadaki en ucuz değerinden bahsetmiyorum, senin elde edebileceğin en ucuz değerden bahsediyorum), kapı kapı gezip, satman gerekir. YTD.

Ticaretin 1. kuralı yeterli sermaye olması lazım. 10 bin TL ile yatırım harici ticaretle bir kazanç elde etmen pek mümkün değil. Şu an küçük esnaflık için bile 100-150 bin TL sermayen olması lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…