Tıklanmayı arttırmam için ne yapabilirim?

Bence kemik kitleniz oluşmadan bu kadar uzun videolar atmayın. Daha kısa, 10 dakika gibi ve en önemli anları editleyerek hızlı bir kurgu oluşturmaya çalışın. Şu anda insanların geneli hızlı videoları çabucak tüketme alışkanlığına sahip.

Oyun videoları biraz zor tutar. Sevdiğiniz türden oyunları çekmelisiniz ki ona göre kitle oluşsun. Örnek olarak hayatta kalma. Abonesi 10-15k olup yıllardır izlediğim insanlar var izleyici kitlesi de genel olarak aynı.

Merhaba. Ortalama 2 aydır YouTube video atıyorum. İlkler de videolarım hiç önerilmiyordu şimdi ortalama 1 haftadır videolarım önerilmeye başladı. 2 bin ile 5 bin arası videom gösterim oluyor fakat tıklanma oranım %5 falan hatta daha az. Onun da ya daha yeni olduğum için veya thumbnailimin dikkat çekmediğinden olduğunu düşünüyorum. Acaba thumnaillerime bakıp eksik olan bir şey veya kötü olan bir şey varsa söyleyebilir misiniz?

Thumbnail koyarsan daha ilgi çekici olduğu için tıklanma oranın artar aynı zamanda özgün ve kaliteli içerik atman lazım her gün değil kaliteli içerik üretip haftada 1-2 kere video atmak her zaman tercihimdir.

Bence kemik kitleniz oluşmadan bu kadar uzun videolar atmayın. Daha kısa, 10 dakika gibi ve en önemli anları editleyerek hızlı bir kurgu oluşturmaya çalışın. Şu anda insanların geneli hızlı videoları çabucak tüketme alışkanlığına sahip.

TikTok'tan dolayı YouTube bile etkilendi kısa videolar kategorisini getirdi.

Aslında normal de öyle yapıyordum fakat hikayeli çektiğim için şuan da çok kesmiyorum artık.

Bu tarz videolar benim de ilgimi çekiyor ve insanlar tarafından da seviliyor anladığım kadarıyla. Sadece tek bir oyunda değil başka başka oyunlarda da yapabilirsiniz. Özellikle Detroit'de yapmak için çok fazla seçeneğiniz var.
Anladım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı