Connected2me'de şahsıma hakaret edildi ne yapabilirim?

Kutlay Usta

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba ben connected2me adlı anonim mesajlaşma sitesinde böyle bir olay yaşandı. O şahsın kim olduğunu bulabilir miyim veya resmi işlem başlatma gibi birşey yapabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar anonim olursa olsun ip addresslerin tutulması neredeyse zorunludur diyebilirim. Ülkemizde tutmamak yanlış bilmiyorsam suçtur mesela; ancak işi bilmeyen işe yeni başlamış bir yazılımcı ip addresslerini tutmaz. Ip address'in de o tarihte kime kayıtlı olduğu bellidir. Dolayısıyla kişinin bilgisayarına kadar inebilmek aslında mümkün fakat bu süreçlerin olabilmesi noktası biraz muallak. Neden diyecek olursak her ne kadar sen mahkeme kararıyla gitsen de siteler o bilgiyi sana vermeyeceğim gayette diyebilir. Uluslararası mahkemelere olay taşınır vs vs gibi durumlar ki kimse biri bana küfür ettiyle uğraşır mı bilmiyorum açıkcası bu noktada kaybedilecek paranın, zamanın pek bir anlamı yok gibi geldi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı