TikTak araç kiralama nasıldır?

Oo konu benim için açılmış gibi 😀

Tiktak ve Moov'u ilk günden beri kullanan biri olarak tüm sorularınızı da en doğru şekilde yanıtlayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıt oluşturma sürecinde ehliyetinizi yüklüyorsunuz 1-2iş günü onay süreci var onaylandıktan sonra bir kredi kartı ekliyorsunuz. (tavsiyem kart limiti minimum 2-3bin TL olmalı).

Her iki uygulamada da birbirinden farklı araçlar olabiliyor b/c hb sedan suv vs. tiktak'ta daha kaliteli ve daha çok araç çeşidi var. Araç kalitesine ve segmentine göre fiyatları da artıyor. Moov ve tiktakta en uygun F/P araç genellikle Clio4 ve Clio5.

Sıra kiralamaya geldiğinde ise istediğiniz aracı seçip kirala diyorsunuz ve kartınızdan aracın segmentine göre provizyon çekimi oluyor. (minimum 300-400TL telaşlanmayın kiralama bittiğinde iş günü içerisindeyse en geç ertesi gün iade oluyor.) Her iki uygulama 15dakika süre tanıyor aracın başına gitmeniz için ücretsiz 15 dakika bulunuyor 15 dakika sonrasında kiralama süreci otomatik olarak işliyor. Kiralamayı başlatmadan önce aracın etrafını geziyorsunuz hasarı varsa fotoğrafını çekip yüklüyorsunuz ve açıklama yazıyorsunuz. Aracın kontrolünü yaptıktan sonra kapıları aç dediğinizde uygulamadan kapılar açılıyor. Aracı çalıştırmak için anahtar torpidodan alınıp torpidoya konuyor.

Araçla işiniz bittiyse aracı güvenli çekilmeyecek ve hizmet bölgesi içerisinde bir yere bırakmanız gerekiyor hizmet bölgesi dışına çıktığınızda kiralamayı bitiremezsiniz hizmet bölgesine dönmek zorundasınız. Kiralamayı bitirirken araçla minik kazalar yaptıysanız fotoğraflarda belirtmeniz gerekir (hiç kimse belirtmiyor ve araçların kasko sigortası oldugu için kimsenin umurunda olmuyor bu durum genellikle. Trafik kazası yaşanmadığı sürece kimse bildirmiyor) mini hasar sigortanız bulunuyor en son müşteri hizmetleriyle olan konuşmamda sormuştum 600lira civarıydı yani 600liraya kadar kazaları şirket karşılıyor. İspark anlaşmaları vardı istediğiniz isparka bırakıp aracı çıkıyordunuz fakat bu sene ispark anlaşmaları bitti ve bu konu biraz karışık bu yüzden müşteri hizmetlerinden destek almanızı tavsiye ederim. Kiralamayı bitirdiğinizde ücret kartınızdan otomatik çekiliyor.

Dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar.

• Kiralamayı başlatmadan önce aracın hasarı varsa kesinlikle fotoğrafını yükle sonra kiralamayı başlat.
  • Kiralamayı bitirdikten sonra kapıların kilitlendiğinden mutlaka emin ol.
  • Farları iç aydınlatmayı radyoyu kapat ve içeride eşyanı bırakma.
  • Aracın yakıtı az ise kesinlikle yakıt almadan yola çıkma yolda kalırsan ücret işlemeye devam eder ve hem para hem zamanına yazık olur.
  • Polis tarafından çevrilmeyeceğini sanma alkollü kullanma emniyet kemerini öndeysen kesinlikle tak ve taktır.
  • Aracın yanına gitmeden önce fotoğraflarına dikkatlice bak aracın yürürünü engelleyecek bir kazası varsa kiralamayı başlatmadan bitir.
  • Araç içerisinde bildiğim kadarıyla kamera, kayıt vs. yok ama yine de hem trafikte hem durduğunda hareketlerine davranışlarına dikkat et.
Direkt deneyiminizi, müşteri memnuniyetinizi, fiyatlandırmayı, işleyişi ve varsa yaşadığınız sorunları paylaşır mısınız?
paylaştım

Arkadaşlar bende kullandım. Temiz ve güzel bir araç geldi ancak fiyatlandırma konusu çok yüksek. Ortalama 1 saat kullandım 200₺ para ödedim. Ve de en son aracın 4 adet resimini çekmeniz gerekiyor kalabalık bir yerde aracın resimlerini çekmek garip oluyor çünkü insanlar mal gibi sizi izliyor bu beni rahatsız etti açıkcası.

Arkadaşlar bende kullandım. Temiz ve güzel bir araç geldi ancak fiyatlandırma konusu çok yüksek. Ortalama 1 saat kullandım 200₺ para ödedim. Ve de en son aracın 4 adet resmini çekmeniz gerekiyor kalabalık bir yerde aracın resimlerini çekmek garip oluyor çünkü insanlar mal gibi sizi izliyor bu beni rahatsız etti açıkçası.

Evet böyle bir gerçek var maalesef.

Genel bir tavsiyem var bu uygulamaları gezmek tozmak için kullanmayın yani taksi gibi kullanmaya çalışın yoksa fiyatlar sizi bir süre sonra üzmeye başlayacaktır.

Geri
Yukarı