TikTok kaldırılmalı mı?

• Konuyu başlatan Mruo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 57
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden tanımadığınız insanlar için üzülüyorsunuz?
Çünkü insanım. Canımın yanması için illa ki iğnenin bana batmasına gerek yok. Kendini sosyal medyaya satan tayfa zaten ölse de umrumda olmaz ancak ne yaptığının farkında olmayan, kendisine "bir şeyleri başarmış" hissi satıldığı için "ne yapıyorum ben ya?" sorgulamasını yapamayan çoluk çocuktan bahsediyorum. 18 yaşın üstündeki kim ne halt eder gerçekten umrumda değil. Ancak ben sadece çevremdekiler değil dünyanın, evrenin herhangi bir yerinde nasıl ki bir çocuğa yapılan kötülük içimi acıtır ve tepki göstermeme sebep olursa, bunun da allanıp pullanmış bir kötülük olduğunun farkında olan bir birey olarak rahatsızlık duyuyorum.

Bugün "tanımadığımız insanlar" yaptığı için önünü kesmediğimiz şeylerin cefasını çekmiyor muyuz hayatın her yerinde?

Gereksiz ve insanlar ünlü oluyor, şarkı çıkartıp dizilerde rol alıyor TikTok sayesinde. Tabii ki de kaldırılsın.

Kaldırılmasın bence. Oradaki insanlar tam da benim istediğim gibi, toplumdan izole bir hayat yaşıyor. Bir de topluma karışsalar...

Ayakkabımdan küçük kızlar ve erkekler kamera karşısında uygunsuz hareketler yapmasından rahatsızlık duyuyoruz ancak "kendi kararı, insanların ne istediğine karışamayız" gibi cümleleri ezber yapmış insanlar yüzünden kim ne yaparsa yapsın müdahale etme hakkımız olmuyor ne yazık ki.

Çocuklar yaparken aklıma şu geliyor. Sonuçta bunlar oradaki insanlar tarafından ilgi görmek ve beğenilmek istiyor. Çocuk yaramazlık yapar, sürekli el üstünde durmak ister. Bu konuda bir şey yapamayız. Ama bunu TikTok'la yapmak o kadar kötü ki,(yaptıkları uygunsuz hareketler için söylüyorum)bunu çocuğa ailesinden başkası anlatamaz. Ailesi gerekirse o telefonu bile elinden alacak. Bu artık insanların istediğine karışamayız gibi basit bir durum olmaktan çıktı. Olaya el atmazsa kimse, bir neslin ahlakı bu çöplükte çürüyüp gidecek. Biz insanları kısıtlamak veya baskı kurmak için yapmıyoruz. Sadece demek istediğimizi anlatıp, onları bu yanlıştan döndürmek istiyoruz.

Hocam TikTok'u sevmem ve kullanmam. Ama kaldırılması için bir engel yok. Sadece oradaki videolar ve kişiler başka platformlarda karşıma çıkmasın yeter.

TikTok kapatılsın diyip TikTok'a başlayan fenomenler gibi olacak herhalde sonumuz. :D

TikTok bana kalırsa kesinlike saçmalık ama aynı şeyleri Instagram'dan izlemiyor muyuz Allah aşkına. İntagramdan izlediğimiz şeylerin çoğu TikTok farkında değiliz ama öyle.

Şimdi bana üzgün veya kızgın atmayın. Kaldırılmasın, bırakın kullanan geri akıllar daha çok geri olsun ve insanlar ondan uzaklaştığından dolayı akıllansınlar, video çeken geri kafalarda belli olsunki bir zamanda onu gördüğümüzde ciddiye almayalım. Elbet onu kullanan, ona özenen insanlar bir gün herkesi rahatsız ettiğinden insanlar onları terk edip ciddiye almayıp yalnız kalacaklar, belki kendk kendilerine akılları biraz düzelir. Amma boş yaptın diyen ve okumaya üşenenler için, onu kullanan kafalar boşuna dolacak ve IQları düşeceğinden matematik gibi alanlarda başarısız olup ders çikarcaklar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı