Tip 11 saha dolabı nasıldır?

Arkadaşlar tip 11 saha dollabi nasıl bir dolap? Hattı zayiflatir mi kaç abone destekler? Ne kadar hiz verir?
Saha dolapları hattı zayıflatmaz, kaç abone destekleyeceği de bölgedeki kullanıcı sayısına bağlıdır. T11 genelde iç mekanda kullanılan bir kabindir ve iç mekanda kullanıldığı için yine genelde 100 Mbps'e kadar destekler. Aslında burada destekleyen saha dolabı değil abonenin hattıdır ki o da kişiye özeldir zaten.
Soru çok genel olmuş. Burada neyi merak ettiğinizi anlayamadım. T11, T11'dir.

Saha dolapları hattı zayıflatmaz, kaç abone destekleyeceği de bölgedeki kullanıcı sayısına bağlıdır. T11 genelde iç mekanda kullanılan bir kabindir ve iç mekanda kullanıldığı için yine genelde 100 Mbps'e kadar destekler. Aslında burada destekleyen saha dolabı değil abonenin hattıdır ki o da kişiye özeldir zaten.
Soru çok genel olmuş. Burada neyi merak ettiğinizi anlayamadım. T11, T11'dir.

Hocm 278 metre varmis 50 Mbit almam normal mi?

Ustam sordum ekibe tip 11 denildi.
Müsait bir zamanda fotoğrafını atma şansınız var mı hocam? Bakın T11 kabin şudur:
T11.jpg

Dediğim gibi genelde iç mekanlarda kullanılır. Bir binaya yerleştirilip birkaç binaya hizmet verebilir. Mesela sitelerde kullanıldığı zaman bir bloğa yerleştirilip sitedeki bütün bloklara hizmet verebilir. Ama 278 metre bir T11 için çok uzun bir mesafe.

Müsait bir zamanda fotoğrafını atma şansınız var mı hocam? Bakın T11 kabin şudur:
Eki Görüntüle 1518881
Dediğim gibi genelde iç mekanlarda kullanılır. Bir binaya yerleştirilip birkaç binaya hizmet verebilir. Mesela sitelerde kullanıldığı zaman bir bloğa yerleştirilip sitedeki bütün bloklara hizmet verebilir. Ama 278 metre bir T11 için çok uzun bir mesafe.

Hocam ayni bundan dolap.

Hocam ayni bundan dolap.
Doğrudur T11 bu. Peki nerede bulunuyor hocam? Mesela binanızdan çıkan kabloyu takip ettiğinizde bu kabine ulaşabiliyor musunuz? Ulaşıyorsanız aşağı yukarı 278 metre kadar mesafe var mı? Başka bir dolaba bağlı olabilirsiniz de ondan dolayı soruyorum.
Ayrıca binanızdaki ankastrenin üzerinde yazanlara göre de hareket edebilirsiniz. Mesela şu fotoğraftaki ankastre kutusu bölgedeki 219 numaralı saha dolabına bağlı demektir:
2a7e4cba8fe35fe3dad260911068fd48.jpg

Siz de ankastre kutusunun üzerindeki yazıya bir bakın. Sonra da etrafınızda o numaraya sahip bir saha dolabı arayın. Diyelim ki ankastrede 43 yazıyor ve 2 sokak ötede de üzerinde 43 yazan bir kabin var. İşte sizin hattınızın bağlı olduğu kabin o kabindir. Ama önemli olan o kabinin hangi tür kabin olduğu. Çünkü dediğim gibi T11 kabine bağlı olan hatlar 278 metre gibi uzak bir mesafede bulunmaz genelde.

Geri
Yukarı