TİP hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu an HDP olmadan bir parti seçimi kazanabilir mi? Hayır.

HDP şu an aktif bir parti mi? Evet.

O zaman dereyi geçene kadar herkes HDP ile bir şekilde iyi anlaşmak zorunda. Asıl önemli olan dereyi geçtikten sonra olacaklar. Ben şu an HDP'ye ılımlı yaklaşan çoğu partinin seçimi geçirdikten sonra yüzüne bakacağını sanmıyorum.

HDP'yi desteklemiyorum ve teröre destek verdiklerinin farkındayım ama tüm partiler şu an HDP oylarına muhtaç o yüzden bu konuya gri şekilde bakmanız lazım.

Muhtaç değil.
Köprüyü geçince HDP de git deyince gider zaten.
Ülkede 30 milyon kürt olsun senin oy olabileceğin 50 milyon Türk var. (ki 30 milyon araplar ile kürtleri toplasan yine çıkmaz )
Çok ayrı yere çekiyorsun tartışmayı...
Ana konuyu saptırıp haklı çıkamazsın.

Defelarca denenmiş ve her defasında da çökmüş bir ideolojinin temsilcisine oy vermem.
Irkçılık veya faşizm: Denendi ve çöktü.
Sosyalizm veya komünizm: Denendi ve çöktü.
Dincilik: Denendi ve çöktü.
Einstein, aynı yolları deneyerek farklı sonuçlara ulaşmaya çalışanlar hakkında bir şey diyordu.

Katılıyorum bu arkadaş çok zararlı propagandalara maruz kalmış.
Ben propagandadan en az etkilenecek insanlardan biriyim. Partiyi seversiniz sevmezsiniz orası tamamen ayrı ancak ben verdiğim vergilerle 600 milletvekilinin gün boyu oturup kavga etmesine karşıyım. En azından aktif muhalefet yapıyorlar. Bundan mecliste olmaları gerekli bana kalırsa.

Diğer dediklerinizde az çok haklılık payı var ancak ben zaten oy vermeyeceğim dedim, siz kendi fikrinizi empoze etmeye çalışıyorsunuz. Ben sizin fikrinizi sordum, cevap verdiniz. Kendi fikirleriniz ile kişisel çatışmaya girmeyin.

HDP den oy almak omurgadan taviz vermektir. Türk milliyetçilerinin asıl istediği omurgadan taviz verilmemesidir. Üstelik konu TİP in komünizmi terörde komünist Mao'nun ilkelerini kullanır arada fark göremiyorum.
Ah kardeşim Kürt oyları olmadan Erdoğan seçilebilir miydi sence? Niye gidip mitinginde el ele çıktılar TRT'ye sence?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı