Tıp isteyen biri YKS için 9. sınıfta nasıl bir çalışma izlemeli?

Yok, erken bitirip ne yapacaksın?
Okulla git, notlarını yüksek tut.

Hocam günlük kaç soru çözülmeli falan onlar için soruyorum. 5 test mat 5 test başka ders şeklinde gidiyorum. 8'de 200 soruydu şu an yarısı falan yani. Notlar da şu an ortalama sözlüsüz 90 şeklinde sınıf da aşağı yukarı öyle zaten 85-92 arası.

yok :d istanbuldaysan neden daha iyi bir yere gitmedin diyecektim :d
HL ilk 10’da bir lise hocam neyden bahsediyorsunuz ? Harvard’a mı gitmemi bekliyordunuz ?

Evet sorum yukarıdaki gibi. Cerrahpaşa fakültesi hedefliyorum ve günlük mat + fizik, kimya, biyolojiden birini çözüyorum ya da o gün ne ders varsa çözüyorum. Sizce derece için nasıl çalışma izlemeliyim? Bugün PRB, geo, prgf ve 9 fizik ve TYT 3D alarak 3 tane 9 mat, 2 TYT mat, problemler, geometri, edebiyat, paragraf, 2 fizik, 2 kimya, 2 biyoloji, tarih ve coğrafya kitabım oldu. Sizce sayısal alanda nasıl bir çalışma izlemeliyim? Hazırlık da okudum ve Anadolu lisesindeyim.
Abim bu sene girdi sadece günlük 100-150 tane mat sorusuyla ilk 500 yaptı. Gecen sene ben de senin gibi herkese soruyordum tıp için fakat şimdi fark ettim bu çalışma olayı kişiden kişiye çok çok değişiyor. Ne bilindik yayın kullandı ne düzenli çalıştı ne de kurs falan aldı bence kendin keşfetmen lazım. Senin gibi böyle kaynak sorup bilindik kaynakları alıp fazla soru çözen çok kişi gördüm şuanda hepsi ilk 80k da sürünüyor. En önemlisi dediğim gibi kendin fark etmen kendin için yararlı olanı dışarıdaki fikirler %5 %10 etkiler en fazla seni kalanı sende.

Abim bu sene girdi sadece günlük 100-150 tane mat sorusuyla ilk 500 yaptı. Gecen sene ben de senin gibi herkese soruyordum tıp için fakat şimdi fark ettim bu çalışma olayı kişiden kişiye çok çok değişiyor. Ne bilindik yayın kullandı ne düzenli çalıştı ne de kurs falan aldı bence kendin keşfetmen lazım. Senin gibi böyle kaynak sorup bilindik kaynakları alıp fazla soru çözen çok kişi gördüm şu anda hepsi ilk 80k da sürünüyor. En önemlisi dediğim gibi kendin fark etmen kendin için yararlı olanı dışarıdaki fikirler %5 %10 etkiler en fazla seni kalanı sende.

Hocam dün bize ilk denememizi yaptılar ve mat Full ve fen 3 yanlış oldu fakat sosyal 9 ve edebiyat 7 yanlış olduğundan çok geriye çektim. Şunu fark ettim ki TYT LGS gibi Full sayısal bir sınav değil. Her ders eşit katsayılı ve sorular neredeyse eşit. Yani gidip 5 test mat + 5 test geometri çözeceğime 3 mat + 3 edebiyat + 3 fen + 3 sos testi çözmem çok daha mantıklı bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı