Tır şoförü olmak istiyorum

Hayat senin hayatın istediğin gibi yaşa. Liseni bitir ehliyetini al ve baban ile çalış. Eğer bıkarsan okula devam edersin.

Dostum annen hakli, diploma gercekten onemli. Tamam Türkiye'de issizlik fazla, ama yarin bir gun o diplomaya ihtiyacin olacak emin ol. Hem kim istemezki universite ortamini yasamayi. Arkadaslarla takilmayi.

Dostlar merhaba belki pek alışık olunmayan bir soru soracağım. Tırcılığa bayağı ilgim var babam da tır şoförü. Önümüzdeki aylarda kendi tırını alacak. Ben de dedim ki baba liseyi bitireyim bende senin yanında çalışayım ama annem hemen karşı çıktı yok ben okuyacakmışım falan filan halbuki diplomalı işsizleri görmüyor. Sizce şu an liseyi bitireyim diye mi böyle söylüyor yoksa ciddi midir?

Üniversiteyi bitiren adam bile sıradan görülüyor, biri sorduğunda "ben ortaokul mezunuyum" demeyi planlamıyorsunuz herhalde. Hem liseye gidip hem de babanızla konuşarak mesleğe yatkın olabilirsiniz.

Dostlar merhaba belki pek alışık olunmayan bir soru soracağım. Tırcılığa bayağı ilgim var babam da tır şoförü. Önümüzdeki aylarda kendi tırını alacak. Ben de dedim ki baba liseyi bitireyim bende senin yanında çalışayım ama annem hemen karşı çıktı yok ben okuyacakmışım falan filan halbuki diplomalı işsizleri görmüyor. Sizce şu an liseyi bitireyim diye mi böyle söylüyor yoksa ciddi midir?
Diplomalı işsiz vs. zırvalamaya gerek yok. Olmak istiyorsan ol, senin geleceğin.

Sen liseyi bitir hatta açık öğretimden okumaya devam da et. Tır sana ait olunca güzel kazanç bırakır.

80 ve 90'lar desen tamam diyeceğim. Elinde kamyon ve tırı olan paşaydı. Şimdi ellerindekini satmak için uğraşıyorlar.
Şaka mı yapıyorsun? Sen tır sahiplerinin kazancından haberdar değilsin herhalde. İyi bir şirket ile anlaştığında sırtın yere gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı