Tıraş bıçağı kullanıldığında sakal/bıyık gür çıkar mı?

Ömer Mermi

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 16 yaşıma gireli daha 20 gün oldu. İlk olarak 13 yaşımda tek tük bıyığım çıkmıştı, şu an biraz daha ortalara doğru yayıldı ve birazda kalınlaştı. 15 yaşımın sonlarına doğru çenemde çıkmaya başladılar fakat yanaklarımda falan hiçbir belirti yok. Sadece ışıkta baktığımda beyaz, ince, yumuşaklar. Son 1 aydır jiletle almaya başladım, acaba siz önerir misiniz? 5-6 günde bir alıyorum, sakal ve bıyık acaba tam ne zaman belirginleşmeye başlar? Jiletin tüyü kalınlaştırdığı veya çoğalttığı doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bilimsel bir gerekçesi var mıdır bilmem ama jilet kullanılan yerlerde kıllanma artıyor evet. Örneğin berberde enseni jiletle aldırmaya başlarsan kısa süre içinde ensenin kıllanmaya başladığını görürsün. Ya da yanağının üst kısımları da aynı şekilde.

Herkese merhaba, 16 yaşıma gireli daha 20 gün oldu. İlk olarak 13 yaşımda tek tük bıyığım çıkmıştı, şu an biraz daha ortalara doğru yayıldı ve birazda kalınlaştı. 15 yaşımın sonlarına doğru çenemde çıkmaya başladılar fakat yanaklarımda falan hiçbir belirti yok. Sadece ışıkta baktığımda beyaz, ince, yumuşaklar. Son 1 aydır jiletle almaya başladım, acaba siz önerir misiniz? 5-6 günde bir alıyorum, sakal ve bıyık acaba tam ne zaman belirginleşmeye başlar? Jiletin tüyü kalınlaştırdığı veya çoğalttığı doğru mu?
Hata yapmışsın almamalıydın. Jilet kılları daha gür ve kuvvetli çıkarıyor.

Bilimsel olarak böyle bir durum söz konusu değil. Kıl köklerin halihazırda oluşmuşsa/gelişmişse belki erken çıkması için destekliyor olabilir. Yani jilet vurmazsam sakalım çıkmayacak gibi bir algı yanlış olur. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı