Tıraş Losyonu Zararlı mıdır?

AsjasFıdas1000

Hectopat
Eskiden sakal tıraşı olduktan hemen sonra yüzüme tıraş kolonyası sürerdim. Ancak abim ve arkadaşlarım yüzü yaşlandırdığını, cilde zarar verdiğini söyledi. Birkaç tanıdığa sordum, onlar da aynısını söyledi ve ben de bıraktım. Bunun doğruluk payı nedir?

Tıraş kolonyası benim için çok önemli değil. Sadece tıraş olduktan sonraki acımı dindiriyor. Ama tıraş kolonyası kullanmama rağmen hala tıraş olduktan sonraki acıyı hissediyorum. Tıraş kolonyası acıtmamayı çok ama çok az hafifletiyor. Yani tıraş olduktan sonraki o acıyı, yanmayı her şekilde hissediyorum. Bu acıyı geçirmenin bir yolu var mıdır? Tıraş olurken çok bastırmıyorum, bir yerimi kesmiyorum, yavaş bir şekilde hallediyorum. 2 defa yapıyorum ve aynı yeri üst üste 30 defa kazımıyorum. Yanlış bir şekilde tıraş olduğumu düşünmüyorum ve olabildiğince dikkatle yapıyorum. Zaten paslı tıraş bıçağını asla kullanmıyorum. Ancak buna rağmen o acı bitiriyor beni. Yüzümü falan yastığa koyamıyorum. Sivrisinek ısırığı gibi, kaşıdıkça kaşıyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arko ve Nivea'nın kremleri var biraz ferahlatır seni.
Tıraşını tersten oluyorsan hiçbir şey fayda etmez. Her zaman sakalınızı aynı kesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arko ve Nivea'nın kremleri var biraz ferahlatır seni.
Tıraşını tersten oluyorsan hiçbir şey fayda etmez. Her zaman sakalınızı aynı kesin.

Evde böyle bir şey var. Annem bunu ayaklarının ağrısı geçsin diye ayağına falan sürer. Bizde annem hariç hiç kimse kullanmıyor bunu. Tıraş sonrası yüzümdeki acıyı ve yanmayı geçirecek bir özelliğe sahip olduğunu bilmiyordum, teşekkür ederim.

arko-classic-naturel-100-ml-el-ve-vucut-kremi-x.jpg

Cildin hassas olduğu bariz. Bir doktora görünmeni tavsiye ederim. Bende seninle aynı acıyı yaşıyorum genç yaşımda kurumsal firmada çalışıyorum mecburen en azından 2 günde 1 traş olmak gerekiyor. Sen cildiye bölümüne bir randevu al benden tavsiyem en doğru karar bu olacaktır kanımca

Ayni aciyi bende yasiyorum. Cozum kaliteli bir makine. Makine ile tıraş olunca jilet acisi olmuyor. Aciyi birak hissetmiyorsun bile.
Tıraş makinesi ile bu güne kadar doğru düzgün tıraş olanı görmedim. O yüzden pek güvenmediğim için almadım. Açıkçası tıraş makinesine de o kadar para bayılmak istemiyorum. Gerçi bir paket tıraş bıçağı ile karşılaştırdığımız zaman tıraş makinesi almak daha mantıklı geliyor. Önerebileceğiniz bir tıraş makinesi var mı ?

Ben fiyatı 170 TL iken bunu almıştım.
Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Fiyatı

Boğaz kısmında biraz zorlansam da yüz için idare eder. Oldukça giriş seviye bir makine. İlk zamanlar zor olsada yüz alıştıkça daha kolay almaya başlıyor.

Tekrar almaya kalksam bu makineyi tercih etmezdim. Daha kaliteli daha iyi cihazlara yönelirdim. Ancak bu bi fiyata bundan iyisi var mı bilmiyorum.

Üzerinden bir hafta geçmiş ama konunun çözülmediğini varsayarak söyleyeceğim. Hiç ustura kullandınız mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı