Tire tuşu çalışmıyor

Ahmet Metin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, klavyem Logitech G513, işletim sistemim ise Windows 10 Pro 64 Bit. Backspace tuşunun yanındaki çizgi yani tire tuşu çalışmıyor. Alt tire ve çizgi yapamıyorum. Başka klavyeyi bilgisayarımda deneyemedim ama klavyeyi laptopa taktığımda orada çalışıyor yani klavyede bir sıkıntı yok zaten 1 aylık, bozulacak bir durum da yaşamadı. Anlamadım saat ve dil ayarlarından klavye dilini Türkçe de yapıyorum ama olmuyor. Sizlerden yardım istemek durumunda kaldım. İşinize yarayacak bir tüyor ise bilgisayar açıldığında klavyeyi ilk kullanışımda yani ilk tuşa basışımda "-" tuşunu yazıyor. Örneğin a tuşuna basıyorum " - a " yapıyor. Sonra bu düzeliyor ve tuş çalışmıyor. Yardımı dokunacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

NumLock tuşlarını kapatmış olabilirsiniz açıp dener misiniz?

Sanırım kapalı num tuşuna bastığım zaman ışıkta herhangi bir hareket yok. Yanmıyor hiç. Nasıl açabilirim?
Edit: Sanırım alakası yok, klavyemde num LED'i yokmuş onu fark ettim. Num'u açıp kapatınca da değişim olmadı.

Şu an fark ettiğimde bilgisayar açıldıgında hiçbir tuşa basmazsam tire tuşu takılı kalıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı