Tırnak altından yeni tırnak çıkıyor

DerratiX

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar bir tane tırnağımı kesmeyi unutmuşum ve altından bir tane daha tırnak çıkmış küçük bir şey ama canımı aşırı yakıyor kesmeye çalıştım ama dayanamıyorum. Tıpta bir adı var mıdır bu hastalığın ne yapmam gerek?

Arkadaşlar bir tane tırnağımı kesmeyi unutmuşum ve altından bir tane daha tırnak çıkmış küçük bir şey ama canımı aşırı yakıyor kesmeye çalıştım ama dayanamıyorum. Tıpta bir adı var mıdır bu hastalığın ne yapmam gerek?
Fotoğrafı var mı?

Malesef yok şuanda çekemem. Direkt 1 tane daha küçük tırnak var altında. Baştan 3. Yani ortadaki parmağın tam ortasında.

Bu arada yazmayı unutmuşum, Ayak tırnağı. Modlar görürlerse ayak tırnağı ibaresini eklerlerse sevinirim.
Batık gibi bir şey olabilir mi? Bende de olmuştu bir dönem. Kanamalı değil ama.

İlk defa böyle bir olay duyuyorum. Tırnak batması olabilir mi dediğiniz durum?
Edit: Yorumları okumamıştım. Tırnak batması gibi değilse doktora gidip anlatmalısınız.

Tırnak altından tırnak çıkması diye aklımda sadece radyoaktif nedenler falan geliyor. İlginç bir anlatım.

Büyük ihtimalle kopartıp geçmen gereken bir şeydir. @237683 daha iyi bilir.
Tırnak batması / Şeytan tırnağı ya da tırnak mantarlarında (Tinea Uniguinum) ya da tırnağın şekil bozukluklarında (Onikogrifozis) bu tip problemler olur.

Öncelikle bir enfeksiyon var mı ona bakmak lazım. Ama genel önlemler;
-Ayaklarını nemli bırakmayacaksın
-Tırnaklarını oval değil düz keseceksin, köşelerden hafif sivri uçları çıkacak
-Kurcalayıp durmayacaksın. Hem canın acır hem de mikrop kapmasına neden olursun.

EĞer problem devam ederse de Dermatoloji ya da tırnak batması varsa da genel cerrahiye gitmen gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı