Tırnak batması nasıl rahatlatılır?

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar, sol ayak baş parmağında tırnak batması var sağ tarafından. Ve dokunmam yetiyor acıması için. Internette atasına pamuk falan sokun diyorsun ama bırakın arasını açmayı tırnak markasının ucunu hafif soksam dayanılmaz bir acı hissediyorum. Bu acıyı hafifletmenin bir yolu yok mu?

Acıyana kadar müdahale etmeliydin. Orası içten enfeksiyon kapmış oluyor genelde. Ağlaya sızlaya pamuk sokmanı ve uzadıktan sonra daha dikkatli kesmeni tavsiye ederim. Ben artık öyle bir seviyeye geldim ki tırnağım çorabımı delecek kadar uzun. Tekrar olmaması için olabildiğince uzun bırakmaya çalışıyorum.

Enfeksiyon dışarıdan görülebilecek durumda ise kendin steril şekilde kesip boşaltabilirsin ama yapmasını önereceğim kişi zaten sormadan yapardı. Bu yüzden yapma.
Hastaneye gitsen de operasyon için orası uyuşturulur. Ağrı için standart bir ağrı kesici verirler.

Bende yasadim tirnak batmasini kendi yontemlerimle hallettim cozumu o batan kismi tirnagi yani komple etin icinden tirnak makasi ve bir cimbiz yardimi ile komple sokup alacaksin etin icinde tirnak kalmicak bir daha batmaz.

3 yıl önce tırnak batmasından dolayı ameliyat oldum ama faydası olmadı. Benim 2 baş parmağımın 2 tarafındada oluyordu. Annem araştırmış ve yakınlarda bulunan bi kuaföre götürmeye karar vermişti. 2 yıldır gidiyorum kadın arasını açıp batan kısmı çıkartıyor. Ve her ay yaptığı için derine batmadan ve acı olmadan bitiyor. Böyle bir sorunun varsa sana tavsiyem annen sorsun. Hiç çekinme hatta ben kadınla artık samimi olduğum için en son beni alıyor sadece ben oluyorum.

Yaklaşık 6 yıldır çekiyorum ben de bunu, doktora gitmeyeceksen tek çare tırnağını uzun bırakmak, köşelerini-batan yeri özellikle- kesmemeye çalış, parmaktan içeride kalırsa daha çok batıyor. Ayrıca batan yer bende iltihap topladığı zaman küçük bir iğneyle delip iltihabı boşaltıyorum. Sağ ayak parmağım önceden çok ağrırken neredeyse 1.5 yıldır hiç ağrımıyor, sol ayak parmağım ağrıyor arada sırada. Doktorsuz tek çare tırnağı uzun bırakmak.

Bende üstüne bir de parmak cıktı ondan daha çok acıyor. Yanı boydan deri altında kaldı.

Hastaneye gidebilirsiniz. 15-20 dakika arası süren küçük bir operasyon ile batan yeri çekiyorlar.
Ben geçen sene öyle yaptım. İğne ile uyuşturup tırnağın batan bölümünü alıyorlar. Bir gün sürüyor ağrısı. 1 yılın sonunda aynı problem tekrar başladı bende maalesef.

2-3 yıl oldu benimki fakat bende tekrar etmedi.
Bana tekrarlamanın çok nadir görüldüğü söylendi, maalesef bana denk geldi :D Ben de yaptırmanızı öneriyorum, 1 yıl da olsa rahat ettim. Sizde yüksek ihtimalle tekrar problem çıkmaz.

Bendede sol ayağımda batma vardı.Tırnağın 2 tarafınıda parmağımdaki köküne kadar kesip almışlardı.Şimdi oradan tırnak çıkmıyor.Yürümeniz kısıtlanıyor ve her gün pansuman gerekiyor.En azından 4-5 yıl önce bende böyle olmuştu.

Geri
Yukarı