Titanlı Dayı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KrolKro29

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, bu başlık altında Valley Benchmark ile Sistem/ GPU Performans karşılaştırması yapacağız. Bu karşılaştırma hem Default (Sistem Varsayılan olarak) hem de OC'lu yapılacaktır.
Bu karşılaştırmaya katılacak arkadaşların skorları hem ''Sistem Varsayılan Performansı'' hem de ''OC'lu Sistem Skorları'' kategorisine eklenecektir. Yani burada iki farklı test sonucu elde edeceğiz. Bu vesileyle isteyen sistemine hiç OC yapmadan da Valley skorunu paylaşıp konudaki sıralamada yerini alabilecek.

Benchmark sonuçlarını paylaşan arkadaşların geçerli skorları konuya kullanıcı adıyla birlikte performans sırasına göre eklenecektir. (Geçersiz/ kurallar doğrultusunda eklenmeyen skorlar konuya eklenmeyecek bilginize!)

Öncelikle PC'nizde kurulu değil ise Valley Benchmark'ı indirip kurun ve sonra aynen resimdeki ayarları uygulayın. (Uygulamayı açıp sağ üste ''Preset: Extreme HD'' seçeneğini seçmeniz yeterlidir.)

Örnek 1.
Görseldeki ayar üzerinden (Extreme HD/ 1080p olarak) skorlar kabul edilecektir. (Çoğunlukta 1080p monitörler olabileceğini göz ününde bulundurarak bu kararı verdim ama isteyen 2-4K skorunu da ekleyebilir tabi.)
Eki Görüntüle 243680

2. Varsayılan (GPU-Z Sonucu.)
Eki Görüntüle 243668

2x GXT Titan Varsayılan Skoru: 3831
(Bu sonuçları Custom/ Modlu BIOS'la aldım: Modlu BIOS'un Varsayılan değerleri orijinal BIOS'tan düşüktür ve haliyle biraz daha düşük puan verir.)
Eki Görüntüle 243673

3. OC'lu.
Eki Görüntüle 243670

OC değerleri:
(Afterburner ile Extra voltaj, +335 Core Clock + 650 Memory Clock )
Eki Görüntüle 243677

OC'lu Skor: 5048
(Önceki skorum 5731'dir.)
Eki Görüntüle 243678

Not: Konuya sadece konuyla alakalı mesajlar atın lütfen, aksi halde gereksiz mesajlar ''Rapor'' edilecektir!

Arkadaşlar, bu konu benim sistemimin inceleme/ performans konusu değil. Konu başlığına sonradan "2x Titan SLI" eklenmiştir. Ben zaten 2 sene önce bu ve daha bir çok benchmar testleri alıp paylaşmıştım, ikinci kez yapmamda zaten saçma olursu. Benim buradaki amacım Sosyal'deki diğer kullanıcılarının da katılımlarıyla farklı bir konu oluşturmaktı.

Bu fikir ise @ozgurcan112'in farklı bir konuda paylaştıği Unigine/ Valley sonuçlarından doğdu.
Biz de güya böyle bir konu açıp Sosyal'deki diger üyelerin de karılımıyla bir nenvi hem performans hem de yapılan OC karşılaştırmalarını yapacaktık. Ama konu Titanların 2-3 sene önceki performans konusu oldu (n)
Güzel bir performans raporu olmuş, sistem sizin mi? Merak ettimde.

Kendine has soğutma stili var. Maşallahı vardır :D

@er36po, Erkan abi, GTX 690'a sahibim. :) Eski canavar bilirsin. GTX Titan ve GTX 980 ayarında. İşten sonra indirip, test edeceğim sonuçları atacağım.

Merhaba arkadaşlar, bu başlık altında Valley Benchmark ile Sistem/ GPU Performans karşılaştırması yapacağız. Bu karşılaştırma hem Default (Sistem Varsayılan olarak) hem de OC'lu yapılacaktır.
Bu karşılaştırmaya katılacak arkadaşların skorları hem ''Sistem Varsayılan Performansı'' hem de ''OC'lu Sistem Skorları'' kategorisine eklenecektir. Yani burada iki farklı test sonucu elde edeceğiz. Bu vesileyle isteyen sistemine hiç OC yapmadan da Valley skorunu paylaşıp konudaki sıralamada yerini alabilecek.

Benchmark sonuçlarını paylaşan arkadaşların geçerli skorları konuya kullanıcı adıyla birlikte performans sırasına göre eklenecektir. (Geçersiz/ kurallar doğrultusunda eklenmeyen skorlar konuya eklenmeyecek bilginize!)

Technopaat/ Sosyal Kullanıcılarının Skor Sonuçları:
Başlangıç sıralamamız. Konuya eklenen Skorlara göre sıralama değişecektir.

SLI & CF Katekorisi.

1. @er36po, Asus & Gigapat 6GB SLI Dafault (OC'suz.) Skoru: 3831
  2. @er36po, Asus & Gigapat 6GB SLI OC'lu Skoru: 5048

GTX 1080 ve Rakip model kategorisi.
  1. @ozgurcan112 MSI GTX 1080 Gaming X 8G Default (Varsayılan) Skoru: 4333
  2. @ozgurcan112 MSI GTX 1080 Gaming X 8G, OC'lu Skoru: 4695

Öncelikle PC'nizde kurulu değil ise Valley Benchmark'ı indirip kurun ve sonra aynen resimdeki ayarları uygulayın. (Uygulamayı açıp sağ üste ''Preset: Extreme HD'' seçeneğini seçmeniz yeterlidir.)

Örnek 1.
Görseldeki ayar üzerinden (Extreme HD/ 1080p olarak) skorlar kabul edilecektir. (Çoğunlukta 1080p monitörler olabileceğini göz ününde bulundurarak bu kararı verdim ama isteyen 2-4K skorunu da ekleyebilir tabi.)
Eki Görüntüle 243680

2. Varsayılan (GPU-Z Sonucu.)
Eki Görüntüle 243668

2x GXT Titan Varsayılan Skoru: 3831
(Bu sonuçları Custom/ Modlu BIOS'la aldım: Modlu BIOS'un Varsayılan değerleri orijinal BIOS'tan düşüktür ve haliyle biraz daha düşük puan verir.)
Eki Görüntüle 243673

3. OC'lu.
Eki Görüntüle 243670

OC değerleri:
(Afterburner ile Extra voltaj, +335 Core Clock + 650 Memory Clock )
Eki Görüntüle 243677

OC'lu Skor: 5048
(Önceki skorum 5731'dir.)
Eki Görüntüle 243678

Not: Konuya sadece konuyla alakalı mesajlar atın lütfen, aksi halde gereksiz mesajlar ''Rapor'' edilecektir!
Yerimizi alalim. Sonuc gelince mesajimizi degistiririz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı