Tivibu Ev Görüntü kalitesini düşürmek

retiredtechnpt

Kilopat
Makaleler
6
Evimizde Tivibu var. Çok pişmanım keşke almasaydık ayda 69.99 TL 2-4 Mbps (En fazla 500 kb/s ortalama 250 kb/s ) indirme hızı var. Tivibu neti sömürüyor açıkken 300 pingin altına hiç düşmüyor. Evde malum herkes televizyon izliyor. 24 saat açık oyun oynayamıyorum telefonun interneti daha hızlı 140 ping alıyorum telefonun internetiyle ama sürekli kullanamıyorum malum kontörlü. Modemin şifreleri de babamda arkasına iğne sokayım gireyim ayarlara düzelteyim diyorum ama babam fark ederse modemi komple kaldırır. Tivibuyu sınırlamanın bir yolu var mı? Tivibunun görüntü kalitesini düşürmek istiyorum yada ne bileyim arkasında USB giriş yeri var oradan virüs falan atıyım hiç açılmasın %9-10 arası arada bir çeken 2 bina yanda ki bakkalın interneti var balkona çıktım kış günü ona bağlandım %12 çekiyordu 160 ping civarı oyuna girdim o derece yavaş bir internetim var. Nasıl durdururum bu Tivibu illetini? Bıktım usandım CS:GO da rekabetçi atmak için sabah 5'de kalkıyorum. Dün balkonda oyun oynayacağım diye laptopu aşağıya düşürüyordum. Yardım edin de kurtulayım şu Tivibudan.

Tivibu Ev'in Internet bağlantı hızına etki etmemesi gerekiyor. TTNet müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı bırakmayı denediniz mi?

1 ay boyunca sürekli aradım sonunda anladım neden böyle. Bizim binanın alt yapısı kötü en fazla tüm şartlar uygun olsun 600 kb/s ile indirir. Akk yi geçince download hızı 200-250 kb/s ye düşüyor ama tivibuyu açınca az çok değişmiyor, yani AKK nın engellediği bant genişliğini kullanıyor. Kısacası 600 kb/s bant genişliği var bunun yarısını tivibu illeti kemiriyor. Arayıp sordum neden böyle biz onu 16 mbps den fazla interneti destekleyen yerler için söylüyoruz alt yapı kötüyse tivibu diğer cihazları etkiler dediler sonra beni mal sanıp 2 saat biri video izlerken örneğini verdiler. Yani başka çarem yok ya ben o cihazı belli etmeden bozacağım yada bir gün sinirden onu aşağıya atacağım sorun şu ki kasıtlı zarar da 400 TL kesiyorlar.

Tivibuyu sınırlamanın bir yolu var mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı