Tkinther veya PyQt5 Veri girişi ve Veri okuma yapan program

Mustafa Ünsal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Nesne Tabanlı Programlama dersinde hocamız bizden Tkinther veya PyQt5 kullanarak bir program yapmamızı istedi fakat ben pek anlayamadım, programda istediği;
Program veri tabanı ya da herhangi bir .txt dosyasına veri girişi ve veri okuma yapabilmelidir.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Başka bir zaman tekrar kullanabileceğin verileri, program kapandığında kaybetmemek için bir yere kayıt etmelisin. Bunu demek istedi. Mesela kullanıcı/üye bilgileri veya şifreler, veya bir depo da elde kalan ürün adedi gibi şeyler.

Python bilgim yok. Dosya okuma, yazma konularını araştırırsan, temelini anlamış olursun. Veri tabanı için araştırırsan biraz daha ileri seviyeye geçmiş olursun.

Merhaba arkadaşlar Nesne Tabanlı Programlama dersinde hocamız bizden Tkinther veya PyQt5 kullanarak bir program yapmamızı istedi fakat ben pek anlayamadım, programda istediği;
Program veri tabanı ya da herhangi bir .txt dosyasına veri girişi ve veri okuma yapabilmelidir.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
Örnekle açıklayayım. Örneğin bir kullanıcı geldi ve programınıza kaydoldu. Siz bu kullanıcı adı ve şifreyi alıp veritabanına kaydedeceksiniz. Ardından örneğin bu kullanıcı programda kendine ait bir şeyler girdi (Örneğin: 2 kalem, 3 silgi, 5 kalemtraş). Ardından kendine ait ne olduğuna bakmak için sorgulama yaptı. Sende burada verileri çekip PyQt5 ile tablo haline getirip kullanıcıya sunacaksın. Benim anladığım bu şekilde yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.
Kod olarak örnek verir misiniz ve bu program kod olarak uzun mu olur?
İçindekileri bir klasöre atın ve proje_deneme.py isimli dosyayı çalıştırın.

Son düzenleme:
Örnekle açıklayayım. Örneğin bir kullanıcı geldi ve programınıza kaydoldu. Siz bu kullanıcı adı ve şifreyi alıp veritabanına kaydedeceksiniz. Ardından örneğin bu kullanıcı programda kendine ait bir şeyler girdi (Örneğin: 2 kalem, 3 silgi, 5 kalemtraş). Ardından kendine ait ne olduğuna bakmak için sorgulama yaptı. Sende burada verileri çekip PyQt5 ile tablo haline getirip kullanıcıya sunacaksın. Benim anladığım bu şekilde yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

İçindekileri bir klasöre atın ve proje_deneme.py isimli dosyayı çalıştırın.

Ben bu dosyayı nasıl çalıştıracağım?
Madde madde yazarmısınız?

Geri
Yukarı