Php veri tabanına veri kaydetme ve üyelik girişi ?

GoldenLigth

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (Bilgisayar Mühendisi Adayı)
Merhabalar,
Php ile rehber sistemi yapmaktayım. Veritabanını başarılı bi şekilde php bağladım ama ne veri kaydedebiliyorum ne de üyelik girişi için veri çekebiliyorum acaba yardımcı olur musunuz ?
(localhost(xmapp kullanıyorum) ve web hostingde denendi)

Kullandığın programın sınırsız lisanslı kayıtlı olması lazım yoksa hiçbir işlem yaptırmaz. Navicat mysql vb veri kaydeden programlar tam lisans ister.

Kullandığın programın sınırsız lisanslı kayıtlı olması lazım yoksa hiçbir işlem yaptırmaz. Navicat mysql vb veri kaydeden programlar tam lisans ister.

Kullandığım programın lisanslı hali satıldığını pek zannetmiyorum. Peki web hosting neden işlemler olmadı ?

- - - Güncellendi - - -

09f8951e-59df-40dd-bfb9-842f18e330fa.PNG

Veritabanında kullanıcı girişi için bilgiler
b321c296-5a07-46f0-a4a8-a4d3b731122e.PNG

php ile veritabanı arasında bağıntı kodları
ea13a55f-9378-4d4e-b535-e1446aae3736.PNG

login sayfası
6d8b1e36-a53d-40fd-b0f3-7f9a65111bad.PNG

Veritabanındaki veriyle kullanıcının girdiği veriyi karşılaştıran php kodu.

Ne hatayla karşılaşıyorum ne de başka bişey... Yardımcı olur musunuz ?

$bilgi['id'] olarak belirlediğiniz array değişken veritabanınızda ben göremedim. Username olarak değiştirip deneyin. Yada tam kodları verin yardım edelim.

$bilgi['id'] olarak belirlediğiniz array değişken veritabanınızda ben göremedim. Username olarak değiştirip deneyin. Yada tam kodları verin yardım edelim.
Arkadaşın dediği gibi $bilgi[id] tamamen saçma ve anlamsız bir şey olmuş, hiçbir anlam ifade etmemekte. Ek olarak veritabanındaki şifre salt olmasına rağmen kullanıcı tarafından gönderilen şifreyi MD5 yapıyorsunuz.

Arkadaşlara ek olarak:

$_POST[username] , $_POST[password] vs. yazarken tek tırnak kullanmamışsın. $_POST['username'] , $_POST['password'] vs. olacak.

Saolun arkadaşlar sorunu çözdüm teşekkür ederim herkese ilgilendiğiniz için

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşın dediği gibi $bilgi[id] tamamen saçma ve anlamsız bir şey olmuş, hiçbir anlam ifade etmemekte. Ek olarak veritabanındaki şifre salt olmasına rağmen kullanıcı tarafından gönderilen şifreyi MD5 yapıyorsunuz.

Ufak bi php konusunda yardımcı olabilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı