TKL ya da %60 klavye önerisi

Bütçe
1000TL
Hocam DK61e ve DK61SE farkı nedir ve neden fiyat farkı bu kadar fazla?
Bir tık detaylı anlatırsanız sevinirim pek ilgili değilim bu konulara son zamanlarda.
Hocam DK61se şahin ise DK61E Audi'dir. o derece fark aralarında.

DK61se: Hot swap değil,Jixian veya outemu switch kullanıyor,Kasa aydınlatma kalitesi bir tık daha kötü 61E'ye göre

DK61E: Doubleshot pbt keycaps,Gateron optical switchlere sahip,hot swap mevcut ve bir tık daha iyi kasa ve aydınlatmaya sahip.

Gateron optical 3/5 pinlere göre daha iyi Actuation değerleri sunuyor. Siz özelleştirme için mi istiyorsunuz?
Daha performanslı olduğu konusu doğru ama niyeyse sıcak bakamıyorum optik switchlere. Gerek özelleştirme kısmı, gerekse ne bileyim garip geliyor sadece. Şahsen pinli mekanik tercih ederdim.

Hocam DK61SE şahin ise DK61e Audi'dir. O derece fark aralarında.

DK61SE: Hot swap değil, jixian veya Outemu Switch kullanıyor, kasa aydınlatma kalitesi bir tık daha kötü 61E'ye göre.

DK61e: Doubleshot PBT keycaps, Gateron optical Switch'lere sahip, hot swap mevcut ve bir tık daha iyi kasa ve aydınlatmaya sahip.

Hocam temizlik kısmını bilmem ama ben arıza durumları hariç Switch değiştireceğimi düşünmüyorum, aradaki fiyat farkına kesin olarak değer mi? Ekipmanları çok sevsemde bir ekipmanla uzun süre geçirmem gerekiyor. Tercihim kesinlikle DK61e'mi olmalı?

Daha performanslı olduğu konusu doğru ama niyeyse sıcak bakamıyorum optik switchlere. Gerek özelleştirme kısmı, gerekse ne bileyim garip geliyor sadece. Şahsen pinli mekanik tercih ederdim.
Optik switchleri ben de sevmiyorum hot swap olmalarının tek anlamı bozuk switch değiştirmek oluyor customlamak için uygun değiller.

Hocam temizlik kısmını bilmem ama ben arıza durumları hariç Switch değiştireceğimi düşünmüyorum, aradaki fiyat farkına kesin olarak değer mi? Ekipmanları çok sevsemde bir ekipmanla uzun süre geçirmem gerekiyor. Tercihim kesinlikle DK61e'mi olmalı?
Kesin olarak değer. Durum sadece hotswap olması değil keycap kasa ve switch kalitesi de kat kat yüksek.

Sıralamam gerekirse
En kötüden iyiye(kanaatimce) Krtd,Outemu,Jixian,Kailh,Cherry MX,Huano,Akko,Gateron gibi bir sıralama yaparsam omnipoint,creamy ve flamingo switch gibi switchleri katmadan, DK61se burada sondan 3. iken DK61E burada baştan 1. sırada gibi düşünebilirsin.

Kesin olarak değer. Tabii bu konuda kafa yapımızın farklı olduğunu hesaba katarsak DK61E almanız için bir engel kalmıyor.

1300 liraya Kemoveler var onlar da tam size göre aslında.
Şu an DK61E kullanıyorum, taş gibi maşallah. Birkaç gün içinde pudding keycapler gelirse onlarla da birkaç görseli incelemeye eklemeyi düşünüyorum. Aydınlatması böyle bir klavyeden beklediğinizden çok daha iyi bu arada. Ek olarak Kemove K68 modeli var, mekanik G Pro v2 olarak hatırlıyorum.

Şu an DK61E kullanıyorum, taş gibi maşallah. Birkaç gün içinde pudding keycapler gelirse onlarla da birkaç görseli incelemeye eklemeyi düşünüyorum. Aydınlatması böyle bir klavyeden beklediğinizden çok daha iyi bu arada. Ek olarak Kemove K68 modeli var, mekanik G Pro v2 olarak hatırlıyorum.
G Pro ama v2 değil. o da triple mod ve gayet güzel bir klavye. Bende de Mizar ve Royal kludge var şuan. Royal kludge'i bambaşka birşeye çevirdim. Pudding pembe keycaps, esc caps alt fn gibi switchler holy panda 67 gram num tuşları TTC brown geri kalan harfler Jwick v2 Factory lubed tam bir canavar.

Ah ah bende isterdim custom klavye yapmak veya farklı switch'ler, keycapsler kullanmak...
Hepinize teşekkür ederim, seçimim DK61e olacak.

Geri
Yukarı