TL düşmeye devam eder mi?

Tamam sayın profesör başta da belirttiğim gibi ben ekonomist değilim sadece yorumum bu ama sizin zeka seviyeniz yeterli olmadığı için yazılanı bile okumadınız. Ayrıca boş zamanlarınızda size ahlak dersi de verebilirim üstelik ücretsiz bak bu ekonominin kötü zamanlarında bundan iyi fırsat olmaz 😆
Herkes sallamasyon konuşmuyor. Okuyup, eğitim görüp kendini geliştiren binlerce insan var.
Hani memlekette aksak da olsa üniversiteler var.
Hem hiçbir bilgiye dayanmayan, uygunsuz mesaj yazıp hem de küstahlık etmenizi çekmek zorunda değil forum.

Tamam sayın profesör başta da belirttiğim gibi ben ekonomist değilim sadece yorumum bu ama sizin zeka seviyeniz yeterli olmadığı için yazılanı bile okumadınız. Ayrıca boş zamanlarınızda size ahlak dersi de verebilirim üstelik ücretsiz bak bu ekonominin kötü zamanlarında bundan iyi fırsat olmaz 😆
Hocam siz ekonomist değilsiniz de kulu olduğunuz kişi ekonomist. Zeka seviyem gerçekten yetersiz, siz ve dengi kullarla iletişimde zorlanıyorum zira düşemiyorum bir türlü o seviyeye. Elbette yanlış bilgiye, saçma fikirlere sahip olabilirsiniz ama en azından dinleyip okuyup doğrusunu öğrenin. 150 sene önce dedenin kulu köpeği olduğu adamın torunu 4 sene önce dolarınızı satın 3.5 tlye inme durumu var dedi indi mi? Sizin gibi insanlar da evet dolar düşecek diyordu ne oldu :) Reuters ''TL düne göre güçsüz ama yarından daha güçlü'' manşeti attığında dolar 11.40 idi... Sizin gibi kullar da anlamadı tabi...
Herkes sallamasyon konuşmuyor. Okuyup, eğitim görüp kendini geliştiren binlerce insan var.
Hem hiçbir bilgiye dayanmayan, uygunsuz mesaj yazıp hem de küstahlık etmenizi çekmek değil forum.
Hocam af buyur bu şahıs ''anam karım kızım sana feda olsun reisim'' kuşağından belli ki. Muhtemelen aylık hane gelirleri avrupadaki garsonun geliri bile değil. Osmanlının çöküş döneminde ünlü italyan ressam osmanlıyı göbeğini kaşıyan kıllı ve etrafında sinek dolanan pis adam olarak çizmişti bilirsiniz ki. Hah işte o resimdeki tasavvfurun 2022 modeli bu şahıs. Ayanı yok içmeye....

Hem hiçbir bilgiye dayanmayan, uygunsuz mesaj yazıp hem de küstahlık etmenizi çekmek zorunda değil forum.
Hocam siz ekonomist değilsiniz de kulu olduğunuz kişi ekonomist. Zeka seviyem gerçekten yetersiz, siz ve dengi kullarla iletişimde zorlanıyorum zira düşemiyorum bir türlü o seviyeye. Elbette yanlış bilgiye, saçma fikirlere sahip olabilirsiniz ama en azından dinleyip okuyup doğrusunu öğrenin. 150 sene önce dedenin kulu köpeği olduğu adamın torunu 4 sene önce dolarınızı satın 3.5 tlye inme durumu var dedi indi mi? Sizin gibi insanlar da evet dolar düşecek diyordu ne oldu :) Reuters ''TL düne göre güçsüz ama yarından daha güçlü'' manşeti attığında dolar 11.40 idi... Sizin gibi kullar da anlamadı tabi...

Hocam af buyur bu şahıs ''anam karım kızım sana feda olsun reisim'' kuşağından belli ki. Muhtemelen aylık hane gelirleri avrupadaki garsonun geliri bile değil. Osmanlının çöküş döneminde ünlü italyan ressam osmanlıyı göbeğini kaşıyan kıllı ve etrafında sinek dolanan pis adam olarak çizmişti bilirsiniz ki. Hah işte o resimdeki tasavvfurun 2022 modeli bu şahıs. Ayanı yok içmeye....
Ortalıkta yanlış bildiğini doğru olarak yutturmaya çalışan insan görünce deliren ben bile bunları ciddiye alıp cevap yazma gereği duymuyorum. Değmez.
Ali Koç "seneye ülke ekonomisi çok daha iyi olacak" dedi. Bu adamlar boşuna konuşmaz. Türkiye ile ilgili bazı kararlar alınırken bu insanlara önceden haber verilir, fikirleri sorulur. Bunlar güçlü aileler. Bu adam bunu dediğine göre bir şeyler olacak.
Evet, Rotschild, Rockefeller gibi örgüt kurmuşlar. Koç, Sabancı, Özyeğin gibi Türkiye'nin önde gelen aileleri toplanıp ne yaspsak diye düşünmüşler ve İlluminati'nin Türkiye versiyonu ortaya çıkmış: Le'İlluminati. (!)

Ve bunu da Technopat Sosyal'den IDaRKLoRD adlı kullanıcı çözdü. Tebrik ederim.

Ayrıca, Ali Koç daha spor takımı yönetemiyor. Futbol federasyon başkanı Fenerbahçeliyken şampiyon olamayan Fenerbahçe çıkardı. :D Böyle bir kişi bi' zahmet ülke işlerinden uzak dursun.

Hocam kusura bakmayın ama ürün konusunda fikrimi söyleyeceğim. Son 1 aydır doların öyle acayip yükseldiği yok, ürünlere zam üzerine zam geliyor. Brent Petrol neredeyse stabil ama akaryakıt fiyatları iftar saatleri gibi. Şuanki durum biraz markaların ve devletin işine geliyor.

Dolarla kira sözleşmesi yapılabilir ama ödeme TL cinsinden olmak zorun Türk lirasını koruma kanunu uyarınca.

Evet buna mecbursun. Çünkü sen telefon üretmiyorsun, bilgisayar üretmiyorsun, enerji ithal ediyorsun, buğdayı bile ithal ediyorsun. Senin akşam yiyeceğin ekmeğin yapıldığı buğday bile dolarla dışarıdan alındı. Ekonomi bilmeden bu kadar boş yorum yapmak yalnızca Türk milletine özgü olsa gerek.

Ekonomiyi iyi bilenler sayesinde bu duruma düştük. Sokaktan bulduklarını almıyorlar nihayetinde. Imf müdürlerini bile getirdiler sonuç ne oldu? Her gelen eskisinin düzenini bozarak ülkeyi batırdı. Sen çok daha iyi yapacaksan bir seferde koltuğa sen geç.

Son düzenleme:
Ekonomiyi iyi bilenler sayesinde bu duruma düştük. Sokaktan bulduklarını almıyorlar nihayetinde. Imf müdürlerini bile getirdiler sonuç ne oldu? Her gelen eskisinin düzenini bozarak ülkeyi batırdı. Sen çok daha iyi yapacaksan bir seferde koltuğa sen geç.
İMF müdürlerini getirdiler? Kim hocam o müdür?

Ayrıca, Ali Koç daha spor takımı yönetemiyor. Futbol federasyon başkanı Fenerbahçeliyken şampiyon olamayan Fenerbahçe çıkardı. :D Böyle bir kişi bi' zahmet ülke işlerinden uzak dursun.
Mantığınıza hayran kaldım. O zaman Arçelik şirketinin de batması lazım ama ne hikmetse Ali Koç döneminde gayet başarıyla yönetilmiş.

Evet, Rotschild, Rockefeller gibi örgüt kurmuşlar. Koç, Sabancı, Özyeğin gibi Türkiye'nin önde gelen aileleri toplanıp ne yaspsak diye düşünmüşler ve İlluminati'nin Türkiye versiyonu ortaya çıkmış: Le'İlluminati. (!)

Ve bunu da Technopat Sosyal'den IDaRKLoRD adlı kullanıcı çözdü. Tebrik ederim.
İlluminati vb. çoluk çocuk meseleleriyle dalga geçen topluluklar yerine bilgi paylaşan topluluklarla ilgilenseydiniz de söylenen her şeyle dalga geçmeseydiniz. O dalga geçtiğiniz Koç, Sabancı aileleri bu ülkede başkan değiştiren aileler. Sabancı suikastini biraz araştırın bence. Kendi halinde holding yöneten masum insanlar oldukları için planlı bir operasyonla öldürülmedi bu insanlar. Sadece Kurtlar Vadisi izleyerek bile bu ailelerin neler yapabileceği ile ilgili fikir edinebilecekken o aileleri aşağılamakla yetiniyorsunuz. Belli ki siz bu işlerle dalga geçen, kendi fikirleri olmayan birisiniz. İnanmak istemediğiniz ve sosyal medyada ya da çevrenizde hoş karşılanmayan şeyleri sorgulamadan aşağılayan biri. Şimdi de muhtemelen Kurtlar Vadisi izlemiş bir hayalperest olduğuma inanacaksınız. En zoru da sizin gibilere bir şeyler anlatmak. Bu yüzden daha cevap vermeyeceğim. İyi forumlar diliyorum.

Mantığınıza hayran kaldım. O zaman Arçelik şirketinin de batması lazım ama ne hikmetse Ali Koç döneminde gayet başarıyla yönetilmiş.
Arçelik, Koç Holding'e bağlıdır. Koç Holding'in yöneticisi de Ali Koç değildir.
Kaldı ki Arçelik bir beyaz eşya teknolojileri şirketi. Başarısını teknolojik alandan sorumlu CTO yöneticisine, onun hazırladığı/yönettiği departmana ve satış ve pazarlama uzmanına, onun hazırladığı/yönettiği departmana borçludur.

Bir konu hakkında bilginiz yoksa fikriniz de olmasın.
İlluminati vb. çoluk çocuk meseleleriyle dalga geçen topluluklar yerine bilgi paylaşan topluluklarla ilgilenseydiniz de söylenen her şeyle dalga geçmeseydiniz.
Evet sen "bilgi paylaşan" topluklarla çok ilgilisin belli oluyor ki o yüzden yukarıdaki "Arçelik" yazın kadar saçma sapan konuşyuorsun. Bir şey bildiğin yok bildiğini sanıyorsun. O topluluklar da biliyoruz diye senin gibileri kandırıyorlar.
O dalga geçtiğiniz Koç, Sabancı aileleri bu ülkede başkan değiştiren aileler.
Nerede hangi "devlet kurumunda" hangi başkanı değiştirmişler? Oylama yapmadan direkt nerede değiştirmişler? Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Nihat Özdemir'i bile TFF başkanlığına oylama yaparak seçtirdiler. Eğer Türkiye'de dediğiniz türden güce sahip olacak aile varsa ETİ'nin sahibi olan Kanatlı ailesidir. Ülkedeki tüm bor madenleri devlet tarafından Etibank'a devredildi. Siz bunu bile bilmiyorsunuz muhtemelen. :D
Sabancı suikastini biraz araştırın bence. Kendi halinde holding yöneten masum insanlar oldukları için planlı bir operasyonla öldürülmedi bu insanlar.
İşte bu da dediğiniz güce sahip olmadıklarının kanıtı. 7 aile diye bilinen klişedeki ailelerin hiçbir üyesi suikaste kurban gitmedi. Aksine Rotschild ailesinin 6 ABD başkanını öldürdüğü söyleniyor. Dillendirdiğiniz aileler dediğiniz kadar güçlü olsalardı Türkiye'deki terörizm vakalarından kendilerini koruyabilirlerdi. Özellikle DHKP-C gibi kıytırık terör örgütünden dayak yemeezlerdi. :D
Sadece Kurtlar Vadisi izleyerek bile bu ailelerin neler yapabileceği ile ilgili fikir edinebilecekken o aileleri aşağılamakla yetiniyorsunuz.
Sen devam et Kurtlar Vadisi izlemeye yakında IDaRKLoRD nickini değiştirip xXxGeNÇKuRT nickine geçersin. :D
İnanmak istemediğiniz ve sosyal medyada ya da çevrenizde hoş karşılanmayan şeyleri sorgulamadan aşağılayan biri.
İnanmak istemediğim yada sosyal medyamı ve çevremde hoş karşılanmayan şeylere sabit birisi değilim. Bu yazımda da teker teker tezlerinizi çürütüp söylediklerinizin "ütopya" olduğunu ve sadece bilgisi olmadan fikri olan insanlardan olduğunuzu yeterince kanıtladım.
Şimdi de muhtemelen Kurtlar Vadisi izlemiş bir hayalperest olduğuma inanacaksınız.
Üstelik, kendiniz de bunu yazdıysanız zaten o tanımdan öteye gidemezsiniz. Kendinize inansaydınız böyle bir cümle kurma gereği duymazdınız. :D

İyi forumlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı