TLauncher'dan virüs bulaşmış mıdır?

Fraosary

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Developer, Grafiker
Dün sabah arkadaşım beni Minecraft oynamak için davet etmişti, ben de orijinal Minecraft olmadığını ona söyledim ama o bana "TLauncher yükle, ne olacak?" dedi. Ben de ona güvenerek TLauncher'ı yükledim, sonra kurarken hata aldım ve TLauncher yüklenmedi. Sonra 1 kez daha denedim fakat yine olmadı. Bu sefer Launcher'ı sildim. Bugün antivirüsüm Bitdefender'a bakmak istedim ve bildirimleri gördüğümde şok oldum.

1630245964345.png

1630245983099.png

1630246002607.png

Hangi dosyalarda virüs olduğunu anlamadım. İşin garip tarafı ise bana dün bildirim açılır pencere olarak gelmedi.
Bildirimler saat sabah 11.22'de verilmiş ve bende TLauncher'ı o saatte indirmiştim.

1630246157571.png

Son zamanlarda çok fazla şey indirmedim ya bu virüs TLauncher'dan geldi ya da başka bir şeyden. Tek indirdiğim şey buydu.

Virüs bulaşmış olabilir mi? Bu uyarı False Positive olabilir mi? Bu virüsler hangi dosyalara bulaşmıştır?

Evet.

Bitdefender.

O zaman direk false positive diyeceğim çünkü TLauncher kesinlikle virüs barındırmayan bir mineraft Launcher'dır.

TLauncher aslında virüs olmaması lazım kendim ve arkadaşım kullanıyor hiçbir sorun yok? (korsana teşvik değildir ve lütfen korsan kullanmayın.)

Mod arkadaş onaylamış konuyu. Korsan sayılmasına rağmen. Gerçekten garip.

O zaman direk false positive diyeceğim çünkü TLauncher kesinlikle virüs barındırmayan bir mineraft Launcher'dır.

Mod arkadaş onaylamış konuyu korsan sayılmasına rağmen. Gerçekten garip.
Korsan zaten kullanmam. Sildim zaten Launcher'ı. Tlauncher kullanan arkadaşlarda hem bilinçlenmiş olur.

Geri
Yukarı