Çözüldü TLOU Part 1 Xbox gamepad ile "göz at" modu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Astiva

Gigapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Yer
Ankara 💻
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 15-FA0007NT = CPU: i5 12500H GPU: 3050 Ti 4GB VRAM, SSD: 512GB PCIe 4.0, RAM: 2x8GB DDR4 3200MHz OS: Windows 11 Pro

Macbook Air M1 = CPU + GPU: Apple M1, SSD: 256GB, RAM: 8GB
Meslek
Joker
Oyunu Steam üstünden 8.nesil gamepad ile oynuyorum. Bildiğiniz üzere göz at isimli bir hareket mevcut düşmanların yerini anlayabilmek için. Klavyede X tuşuna basılı tutunca çalışıyor fakat gamepad üstünden L3 tuşuna basılı tutunca olmuyor. Tuş bozuk değil, farklı bir tuşa atadım ve o tuşa basılı tutunca da çalışmıyor. Bu problem neden olabilir? Her defasında klavyeye eğilip oradan yapmak istemiyorum. @Mr. DarkTech fikriniz var mı acaba?

Tuşa basılı tutmak değil sadece basmanız lazım hocam. Eğer o da olmuyorsa erişilebilirlik ayarlarında bir şey yapmış olabilirsiniz.

Bas çek de yaptım fakat yine olmadı, hiç kurcalamadım aslında erişilebilirlik ayarlarını. Sizce ne sebep olmuş olabilir?

Bas çek de yaptım fakat yine olmadı, hiç kurcalamadım aslında erişilebilirlik ayarlarını. Sizce ne sebep olmuş olabilir?
Oyunu Steam'den oynuyorsanız Steam Input kapatıp dener misiniz hocam? Steam Input Heavy Rain'de LS(L3) tuşunu 360 derece değil de 4 yönlüymüş gibi algılıyordu. Belki Last of Us'ta da benzer durum vardır.

Oyunu Steam'den oynuyorsanız Steam ınput kapatıp dener misiniz hocam? Steam ınput Heavy Rain'de LS(l3) tuşunu 360 derece değil de 4 yönlüymüş gibi algılıyordu. Belki Last of Us'ta da benzer durum vardır.

Girdiyi kapatıp denedim maalesef yine olmadı. Erişilebilirlik kısmında da bunun için bir ayar bulamadım.

Girdiyi kapatıp denedim maalesef yine olmadı. Erişilebilirlik kısmında da bunun için bir ayar bulamadım.
Erişilebilirlik kısmında basılı tut ile bir kere bas arasında geçiş yapabildiğiniz ayarlar var. Onları kurcalayın.
Bunun haricinde Xbox Controller'ı kablolu ve kablosuz olmak üzere 2 farklı şekilde bağlayıp deneyebilirsiniz, uygulama ile kontrol cihazını Playstation'ın Dualshock 4'ü gibi tanıtabilirsiniz.

Erişilebilirlik kısmında basılı tut ile bir kere bas arasında geçiş yapabildiğiniz ayarlar var. Onları kurcalayın.
Bunun haricinde Xbox Controller'ı kablolu ve kablosuz olmak üzere 2 farklı şekilde bağlayıp deneyebilirsiniz, uygulama ile kontrol cihazını PlayStation'ın DualShock 4'ü gibi tanıtabilirsiniz.

Teşekkürler tavsiyeler için, yarın deneyeceğim. Dönüş sağlarım.

Bunun haricinde Xbox Controller'ı kablolu ve kablosuz olmak üzere 2 farklı şekilde bağlayıp deneyebilirsiniz, uygulama ile kontrol cihazını PlayStation'ın DualShock 4'ü gibi tanıtabilirsiniz.

Hocam selam,

Tamamen oyunu bilmediğim için hareketin adını yanlış biliyormuşum. Benim demek istediğim aslında "gelişmiş izleme modu" olanmış ve RB tuşuna basılı tutarak açılıyormuş. Göz at/Navigasyon yardımı ise normalde kapalı geliyormuş ve erişilebilirlik içinde farklı bir ayardan açılıyormuş. İlk başta farklı bir konumda klavye ile oynamaya başlayıp evde gamepad ile devam edince işler farklı gelişti tabii.

Son düzenleme:
Hocam selam,

Tamamen oyunu bilmediğim için hareketin adını yanlış biliyormuşum. Benim demek istediğim aslında "gelişmiş izleme modu" olanmış ve RB tuşuna basılı tutarak açılıyormuş. Göz at/Navigasyon yardımı ise normalde kapalı geliyormuş ve erişilebilirlik içinde farklı bir ayardan açılıyormuş. İlk başta farklı bir konumda klavye ile oynamaya başlayıp evde gamepad ile devam edince işler farklı gelişti tabii.
Yani hocam oyunda "Göz at" diye bir mekanik olunca hiç dinleme modunu düşünmemiştim. Bu arada erişilebilirlik ayarlarında o modu basili tut yerine bas/çek moduna da alabiliyorsunuz.

Yani hocam oyunda "göz at" diye bir mekanik olunca hiç dinleme modunu düşünmemiştim. Bu arada erişilebilirlik ayarlarında o modu basili tut yerine bas/ çek moduna da alabiliyorsunuz.

Evet hocam onu da buldum fakat rb tuşu hızlı silah değiştirmek için ideal. Basılı tut daha iyi geldi bana şu an. Kullanma yönünde sorunum yok bu gelişmiş izleme modunu. Ben yanlış tuşu kullanıyormuşum.

Yeni konular

Geri
Yukarı