"To skip disk checking press any Key" hatası

Demir Catalci

Femtopat
Herkese merhaba, bugün bilgisayarımı açarken "to skip disk checking press any Key" hatası verdi. HD Tune programıyla test ettim, değerler aşağıda. Acaba harddiskte problem var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1603877680791.png

SSD sonucum da böyle.

1603877909309.png

Evet hocam iki seçeneğiniz var. Ya elinizde kullanılmayan bir HDD varsa onu kullanacaksınız ya da yeni bir HDD alacaksınız.
Maalesef elimde başka bir hdd yok. O zaman yeni bir hdd almam gerekicek.
Evet hocam iki seçeneğiniz var. Ya elinizde kullanılmayan bir HDD varsa onu kullanacaksınız ya da yeni bir HDD alacaksınız.
Knk bana hangi marka hdd önerirsin? Seagate mi WD mu ?
Merhaba birşey sorucam. Benim hdd bozulduğunda pc de biraz yavaşlama oldu. Normal mi ? Bir de bu yüzden format atmam mı lazım çünkü windows düzgün çalışmıyor.

Son düzenleme:
Maalesef elimde başka bir hdd yok. O zaman yeni bir hdd almam gerekicek.

Knk bana hangi marka hdd önerirsin? Seagate mi WD mu ?
Merhaba birşey sorucam. Benim hdd bozulduğunda pc de biraz yavaşlama oldu. Normal mi ? Bir de bu yüzden format atmam mı lazım çünkü windows düzgün çalışmıyor.
Hocam WD marka öneriyorlar genelde. Ama kesin bir seçenek sunamam. Bu arada HDD bozulduğunda yavaşlaması normal. HDD Regenerator yükleyerek bozuk sektörleri iptal edebilirsiniz. En azından biraz hızlanabilir.

Hocam sektörlerin kendi kendine düzelmesi imkansız. Fiziksel bir hasar çünkü.
Bozuk sektörler düzelmez doğru diskin 80 tane bozuk sektörü var ama kullanıma kapatılmış. Diğer hata düzelebilen bir hata. Düzeltmek için HDD Regenerator ile onarmayı deneyebilir arkadaş ya da Low Level format atabilir.
Benim HDD'de oyunlar var. Ne yapmam lazım yeni HDD mi almam lazım?
Yeni bir HDD alabilirsiniz oyunlarınızı kaybetmek istemiyorsanız. Disk hemen ölmez ama ölürse verilerinizi kaybedersiniz.

Geri
Yukarı