Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 7

Nightman0

Femtopat
Yer
Antalya
Arkadaşlar Steam'den To the Moon adlı oyunu satın aldım. Oyunu açmaya çalıştığımda açılıyor. Fakat oyunun arayüzünü göremeden kapanıyor. Yeniden yükledim, yine aynı sorunla karşılaştım. Paramın boşa gitmesini istemiyorum, çözümünüz varsa yazın lütfen.

Çözüm
Gelişmiş sistem ayarlarından performans seçeneklerine gir oradan veri yürütme engellemesi var ona gir "seçtiklerim dışında kalan tüm Windows progrlamları ve hizmetleri için Dep'yi aç" seç sonra ekle de ve "To the Moon" u seç.
Bahsettiğim dosyaların yokluğu gözüküyor raporda ama bu dosyalar da herhangi bir paketle gelmiyor. Arkadaşın acaba belirttiğim yerden mi aldı veya sen doğru yere mi attın? Yani bu da olmadıysa tek çare Windows 10'a geçmek gibi.

Arkadaşımla ekran paylaşarak yaptık zaten. C diskinde Windows klasöründeki SysWOW64'den belirttiğiniz .dll dosyalarını arama kısmına yazarak bana iletti. Bende aynı yere attım dosyaları. Windows 10'a da geçmeye niyetim yok açıkçası. Windows 8 ya da 8.1 geçmeyi düşünüyordum. Bunlarda da olmaz ise dediğiniz gibi Windows 10'a geçeceğim. Çünkü bir sürü oyunda böyle sıkıntılar çektim. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim 🙂

Arkadaşımla ekran paylaşarak yaptık zaten. C diskinde Windows klasöründeki SysWOW64'den belirttiğiniz .dll dosyalarını arama kısmına yazarak bana iletti. Bende aynı yere attım dosyaları. Windows 10'a da geçmeye niyetim yok açıkçası. Windows 8 ya da 8.1 geçmeyi düşünüyordum. Bunlarda da olmaz ise dediğiniz gibi Windows 10'a geçeceğim. Çünkü bir sürü oyunda böyle sıkıntılar çektim. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim 🙂
Rica ederim fakat çözülmesi lazım. Dediklerimi yaptıysanız bir daha rapor oluşturabilirsin. Ayrıca oyun arkadaşında açılıyor mu ve arkadaşında mı Windows 7 kullanıyor?

Rica ederim fakat çözülmesi lazım. Dediklerimi yaptıysanız bir daha rapor oluşturabilirsin. Ayrıca oyun arkadaşında açılıyor mu ve arkadaşında mı Windows 7 kullanıyor?

Oyun arkadaşımda sorunsuz bir şekilde açıldı. Arkadaşım Windows 8.1 kullanıyor. Bende Windows 8.1 geçmeyi düşünüyorum. Raporu hemen oluşturuyorum.
Buyurun.

Son düzenleme:
Oyun arkadaşımda sorunsuz bir şekilde açıldı. Arkadaşım Windows 8.1 kullanıyor. Bende Windows 8.1 geçmeyi düşünüyorum. Raporu hemen oluşturuyorum.

Buyurun.
Sorun yine aynı gözüküyor. Bu vereceğim kodları CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp girer misin? Olmaz ise aklıma başka bir şey gelmiyor. Tabii Windows 8.1 veya 10'a geçmekten başka.

Kod:
sfc /scannow
for %d in (*.dll) do regsvr32 -s %d

Gelişmiş sistem ayarlarından performans seçeneklerine gir oradan veri yürütme engellemesi var ona gir "seçtiklerim dışında kalan tüm Windows progrlamları ve hizmetleri için Dep'yi aç" seç sonra ekle de ve "To the Moon" u seç.

Dosya Ekleri

• 4.PNG
    4.PNG
    16,3 KB · Görüntüleme: 41
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı