Tofaş alındığında ne yapılmalı?

Yucel Dağ

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 5 ay sonra ilk araçcm olacak Tofaş şahin, doğan serisi aracımı almayı düşünüyorum. 1999 model ve 2002 model arasında bakıyorum, 1999 model şahinlerde hidrolik olduğu için benim araçı iyi sürmemi etkileyebilir. Doğanlar da zaten hidrolik direksiyon, 2 cam otomatiği, arka koltuk başlığı, yüksek torpido gibi özelliği olduğu için daha konforlu diye biliyorum zaten. 2'si de rahat araçlar, koltukları falan çok rahat sanki evde koltukta oturuyormuşum gibi. Aracı alınca 4,5 ay sonra basmayı planlıyorum. İlk alışmam lazım araça biraz sonra basabilirim. İlk olarak şunları yapmayı planlıyorum.

Motor içi olarak:
Kapak, emme portpolish.
Açık hava filtresi.
Performans buji kabloları.
Belki radyatör'ü değiştirebilirim bu ekstralarla araç hararet yapar mı diye düşünmüyor değilim.

Egzoz sistemi olarak:
4, 2, 1 headers.
Cift kafa egzoz.
Bunlar gayet yeterli düzboru yapmak isterim ama çok ses çıkarır diye yapmayabilirim.

Bunları yapmayı planlıyorum. Araçı ilk aldığımda, motoru bir problem yapar mı veya hararet yapar mı? Araç enjeksiyonlu motorlu olanlardan almayı düşünüyorum. Öneriniz var ise yazmanızı isterim. Saygılarımla.

Enjeksiyonlu tofaş kullanmış birisi olarak söylüyorum uzak dur mümkünse karbüratörlü al gerekirse hidrolik direksiyon olmasın. Aracı almadan önce bildiğiniz kefil olduğunuz motor ustasına ve kaportacıya gösterin araçların yaşı gereği çürükleri çok olur.

Tofaş'ı bedava verseler kullanmam kütük gibi teneke bir araba Ford, Mazda, Toyota, Honda, Renault, Nissan marka eski bir araba alın bin basar.

Merhaba. 5 ay sonra ilk araçcm olacak Tofaş şahin, doğan serisi aracımı almayı düşünüyorum. 1999 model ve 2002 model arasında bakıyorum, 1999 model şahinlerde hidrolik olduğu için benim araçı iyi sürmemi etkileyebilir. Doğanlar da zaten hidrolik direksiyon, 2 cam otomatiği, arka koltuk başlığı, yüksek torpido gibi özelliği olduğu için daha konforlu diye biliyorum zaten. 2'si de rahat araçlar, koltukları falan çok rahat sanki evde koltukta oturuyormuşum gibi. Aracı alınca 4,5 ay sonra basmayı planlıyorum. İlk alışmam lazım araça biraz sonra basabilirim. İlk olarak şunları yapmayı planlıyorum.

Motor içi olarak:
Kapak, emme portpolish.
Açık hava filtresi.
Belki radyatör'ü değiştirebilirim bu ekstralarla araç hararet yapar mı diye düşünmüyor değilim.

Egzoz sistemi olarak:
4, 2, 1 headers.
Cift kafa egzoz.
Bunlar gayet yeterli düzboru yapmak isterim ama çok ses çıkarır diye yapmayabilirim.

Bunları yapmayı planlıyorum. Araçı ilk aldığımda, motoru bir problem yapar mı veya hararet yapar mı? Araç enjeksiyonlu motorlu olanlardan almayı düşünüyorum. Öneriniz var ise yazmanızı isterim. Saygılarımla.
Enjeksiyonlu alma, karbüratör daha sağlam
Kuş serisi çok çürüyor, çürüklerini yaptır ve altına pütür attır.
Motordan önce yürüyene çalış, süspansiyon ve şasi gergisi yaptır.
Ama en önemlisi Tofaş yerine Mazda 323 veya Clio Mk 1.2 gibi daha güncel araçları tercih etsen daha iyi olabilir. Tofaş dediğin araba taaa 70'lerin 131'inden teknolojilerle üretilmiş bir araba.

Motor içi olarak:
Kapak, emme portpolish.
Açık hava filtresi.

Egzoz sistemi olarak:
4, 2, 1 headers.
Cift kafa egzoz.

Geri satılmalı. Hocam keşke başka bir araba baksaydın. İlk araban olduğu için hevesin var normal. Ankaralı olarak söylüyorum önce aracı bas, amfi ile hoparlörü değiştir, sonra bbs jantını çek. İç aksam motor falan onlar zaten seni bulur merak etme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Enjeksiyonlu alma, karbüratör daha sağlam.
Kuş serisi çok çürüyor, çürüklerini yaptır ve altına pütür attır.
Motordan önce yürüyene çalış, süspansiyon ve şasi gergisi yaptır.
Ama en önemlisi Tofaş yerine Mazda 323 veya Clio mk 1.2 gibi daha güncel araçları tercih etsen daha iyi olabilir. Tofaş dediğin araba taaa 70'lerin 131'inden teknolojilerle üretilmiş bir araba.

Abi özellikle cürüküz olanlara bakıyorum zaten garajım yok ama kapıda dururken üstüne halı, branda sermeyi planlıyorum yıkarsam da iyice kurutmayı düşünüyorum cürümesin diye.

Geri satılmalı. Hocam keşke başka bir araba baksaydın. İlk araban olduğu için hevesin var normal. Ankaralı olarak söylüyorum önce aracı bas, amfi ile hoparlörü değiştir, sonra bbs jantını çek. İç aksam motor falan onlar zaten seni bulur merak etme.

Bbs jant değil de keskin kt 5 düşünüyorum 17inc 16inclik yerle bir basmayı düşünüyorum, ses sistemi olarak eski seri Pioneer yapacağım

Enjeksiyonlu Tofaş kullanmış birisi olarak söylüyorum uzak dur mümkünse karbüratörlü al gerekirse hidrolik direksiyon olmasın. Aracı almadan önce bildiğiniz kefil olduğunuz motor ustasına ve kaportacıya gösterin araçların yaşı gereği çürükleri çok olur.

Araçı alacağım zaman ekspertize götürmeyi düşünüyorum enjeksiyonlu seçmemin nedeni ben yeni model şahin, doğanlara bakıyorum 1999 model 2002 model aralığındakilere ama hepsi enjeksiyonlu ne yapabilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı