TOGG araba hakkında düşünceleriniz nedir?

Sıfırdan sistem derken,var olan tarım sistemimizde o kadar yapılacak düzeltmeler varken ve insanlarımız 1 ekmeğe bile bu kadar muhtaçken.Bu alanlar nedense ön planda değil arka planda kalıyor.Bazı kişiler mühendis aklıyla bazıları politikacı aklıyla düşüncesiyle konuşabilir ve bu işleri bizden elbette iyi bilebilirler.Fakat ülkenin geneline baktığımızda ileriye yönelik değil anında aksiyona geçirilebilecek bir sürü atılım var iken ve bu atılımlar doğrudan bilhassa vatandaşı etkileyebilecek aksiyonlar.Bu işin dini boyutuna bile girmiyorum "Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir" örneğin.Realite dediğiniz bu hocam çıkın sokağın köşesini dönün gerçek orada.

Çıksa da ona göre yorumlasak keşke. Ülkenin alım gücüne göre bir model çıkarsa neden başarısız olsun ki? Eğer tam tersi bir durum olacaksa da neden üretiliyor zaten orası ayrı bir şey.

Çıksa da ona göre yorumlasak keşke. Ülkenin alım gücüne göre bir model çıkarsa neden başarısız olsun ki? Eğer tam tersi bir durum olacaksa da neden üretiliyor zaten orası ayrı bir şey.

Firma kurulduğunda dolar 5 seviyesindeymiş şu an hesaplarsak fiyatını 1 milyon civarı kabul edersek. Bu yapılan arge çalışmaları ve emekler elbette heba olmayacak deneyim olarak bize geri dönecekmiş bunu konuşuyoruz.

Renault Zoe gibi bir şey yapmaya kalksalar neyse. Klasik çılgın proje görgüsüzlüğünden Tesla'ya özeniyorlar işte.

@burakbas Ben öyle bir şey konuşmuyorum. Beni hariç tutun. Başlık ve ilk mesaja benim yorumum. 3-5 kişi kahvehane tartışmasına girdiyseniz beni o muhabbete katmayın lütfen.

@burakbas Ben öyle bir şey konuşmuyorum. Beni hariç tutun. Başlık ve ilk mesaja benim yorumum. 3-5 kişi kahvehane tartışmasına girdiyseniz beni o muhabbete katmayın lütfen.
Siz yorumladınız demedim.Ben olanı söyledim tepki vermenize gerek yoktu ama.Bu ortamı kahvehane ortamı olarak gördüyseniz yazmayıverin.

Hocam ben petrolhead bir insanım, pek bana göre değil bunlar. Ancak elektrik tek seçenek ise de güvenlik açısından kendini ispatlamış bir markanın yan ürünü olan Polestar 'ı tercih ederdim. Daha önceki yerli otomobil girişimlerimizin nasıl sonuçlandığı malum, TOGG içinde benzer bir senaryo ile karşılaşmayacağımızın bir garantisi bence yok. Adımların şeffaflık ile atıldığını düşünmüyorum, sürekli farklı söylemler birbirinden alakasız hamleler görüyoruz. Gamak gibi yerli elektrikli motor üreticileri, Ertex gibi iç dizayn firmaları varken biz TOGG 'un hiç bir aşamasında bu tarz firmaları görmüyoruz. Vestel gibi bir sorunluluğu ile meşhur bir markanın yer almaması gerekirdi mesela. İşin enleri markalar yerine şahsi olarak sempatiniz olan markalar ile başladığınız projeden uzun vadede bir hayır gelmez.

Dosya Ekleri

• 1143749_770x443.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Görüşünüzde haklısınız. Ancak bu sefer 5-6 kişinin geliştirdiği, sadece AHaber'in haberini yaptığı veya düşük bütçeli bir araba yok. Büyük şirketler işin içerisinde ve başarılı bir marka olucak gibi duruyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…