TOGG ekonomiyi düzeltir mi?

Türkiye'de düzgün pazar elde edemez ama yurtdışında satışları iyi olsa bile bize daha fazla katma değerli ürün lazım. Sadece araba ile olacak iş değil.

Bu ekonomiyi en iyi lider mezardan dirilip çıksa ve başa geçse kolay kolay düzeltemez, en az 5 yıl fiyatların düşeceğini zannetmiyorum.

Zor. Araba piyasası kurtlar sofrasıdır. Rakiplerin AUDİ, MERCEDES, BMW vs. hepsi köklü ve kendilerini kanıtlamış markalar.
Soru 1: İnsanlar neden TOGG almalı? Pahalı olursa iç piyasada az satılır + olarak adam neden Tesla almak yerine, BMW almak yerine bunu alsın?
Soru 2: Yurtdışına ihraç edecek kadar kapasite olacak mı? Fiyat skalası ne olacak ? Bu ülke batık bir ülke tek bir markayla zor bu işler

Şu ülkenin başına Atatürk bile gelse düzeltemez. Üretim olmadığı sürece iktidar mesele hiç olmadı, olmayacak.

Düzeltir. Şu anki hükümet bilerek ve isteyerek faizi düşürüyor, bunun sonucunda ekonomi gözümüzün önünde batıyor. Politika faizini düşürmenin hiçbir mantıklı açıklaması yok. Bunun yanında gerici anlayış ve mülteci seviciliği ortadan kalktığında hem ekonomi, hem de halkın refah seviyesi artacaktır.

Üretim diyorsun, mazot benzini geçmiş, yerli tohum kullanımi yasaklanmış, çiftçi nasıl üretim yapsın? Her yere a*tal a*tal üniversiteler açılmış, ülkeye işsiz pompalanıyor, nitelikli insanlar da resmen ülke dışına itiliyor, nitelikli üretim nasıl yapılsın?

Bakın arkadaşlar bu saydıklarım bir iktidarın başarısızlıklarıdır. Ve tamamen önüne geçilebilecek ve düzeltilebilecek şeyler. O yüzden umutsuzluk yayacağınıza elinizdeki gücün farkında olun ve gelecek seçimi verimli kullanın. Bir seçim daha göremeyebiliriz çünkü.

Vatan düşmanı diyerek sadece içinizdeki öfkeyi besler, adamların hakkına girersiniz. Bu kadar askeri yatırımı yapmazdı hiçbir parti. Ayrıca ekonomiyi bir partiye bağlamak, düştüğü çukuru görmediği düştüğünde, kazana hakaret edecek kadar aptal birinin düşüncesi olabilir bence.
Eğitim olmayan yerde taş olsa çatlar Türkiye iyi dayandı. Şu videoyu izler misiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı