TOKİ'den arsa alınır mı?

AGEVRX

Hectopat
Makaleler
1
Yer
MG
TOKİ ev için en az 2 milyon başvuru var. Hem evi kendim yapmak istiyorum hem de çıkma ihtimali bence daha yüksek. Sizce arsa başvurusu yapmak mantıklı mı? Maaliyetler sizce ne olur? 1 yıl içinde inşaata başlamak ve 2 yıl içinde tamamlamak gerekiyormuş.

İnşaat alanında bilgim yok maalesef, ne kadar demir gider ne kadar beton kullanılır bilmiyorum.
Bodrum yapılacaksa yaklaşık 12 ton demir. temele 7 ton, ondan sonrası her kat için ortalama 3-4 ton, Ha tabi malzemeleri ucuza temin edebilirseniz kesinlikle ev almaktan daha ucuza gelecektir.

Tabi arsanın yerine göre (deprem vs vs) ne kadar dayanıklı bina yapacağınıza göre bu değerler bambaşka olabilir.

@Teccno Hocam biraz daha detay verebilir misin? 100 metrekare için beton demir vs ne gerekiyorsa işte iç kısmını kendim hallederim ancak kaba inşaat kısmından hiç anlamıyorum.

Marangoz, elektrikçi ve içmimar tanıdıklarım var benim için asıl sorun evrak işleri (ki burada TOKİ destek veriyormuş) ve kaba inşaat kısımları.

@Teccno Hocam biraz daha detay verebilir misin? 100 metrekare için beton demir vs ne gerekiyorsa işte iç kısmını kendim hallederim ancak kaba inşaat kısmından hiç anlamıyorum.

Marangoz, elektrikçi ve içmimar tanıdıklarım var benim için asıl sorun evrak işleri (ki burada TOKİ destek veriyormuş) ve kaba inşaat kısımları.

Çok sıkıntı yaşayacağınız düşünmüyorum. Şu an yolculuktayım fazla detaylı yazamam, ama bu bilgileri rahatlıkla Google da bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı