Çözüldü Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Açıldığı Gibi kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Ferit Kaya

Hectopat
Oyunu uzun bir süredir sıkıntısız oynuyordum. Bugün ekran kartı güncellemesi yaptım. Sonra oyunu açtım. Aslında açılıyor ama "Lütfen sizi Tom Clancy's Rainbow Six: Siege sunucularına bağlarken bekleyin." dediği yerde donuyor ve tak diye kapanıyor. Ve sadece oyun çöktü çökme raporu göndermek ister misin diyor hata kodu falan yok. Denediğim şeyler:
• Bilgisayarı yeniden başlatmak.
• Dosya bütünlüğünü kontrol etmek
• Ubisoft Connect ve oyunu yönetici olarak çalıştırmak.
• Oyun ayarları dosyası üzerinden manuel olarak çözünürlüğü kısmak (belki sistem zorlanıyordur diye)
• Ubisoft Connecti silip yeniden yüklemek
• İşletim sistemini güncellemek

Benim şüphem ekran kartı driverı yönünde çünkü HD Graphics 530 kullanıyorum ve İntel'in beta driverını indirdim sanırım. Bunu nasıl silip stabil olan eski bir sürümünü kurarım onu da bilmiyorum.

Çözüm
Ekran kartınızı Intel(R) HD Graphics 530 olarak tespit ettim. Önce aşağıdaki sürücüyü indirin ve daha sonra bilgisayarın internet bağlantısını kesip DDU ile eski sürücüyü kaldırın. Bilgisayar yeniden başladığında otomatik sürücü yüklememesi için bu internet bağlantısını kestiğimizi belirtmeden geçmeyeyim. Bilgisayar yeniden başlayınca bu indirmiş olduğunuz sürücüyü kurun ve tekrar deneyin.

Sürücünü DDU ile kaldır ve en güncel sorunsuz sürücüyü kur.

Beta falan kurma.

Sürücünü DDU ile kaldır ve en güncel sorunsuz sürücüyü kur.

Beta falan kurma.

Değişen bir şey yok yine çöküyor. Log dosyası falan bulamadım hiçbir yerde tek söylediği şey bu:

1614325763810.png

Ayrıyeten denediklerim:
  • Yeniden dosya bütünlüğünü kontrol etmek. (eksik dosya çıkmadı.)
  • BattlEye silip yeniden yüklemek.
  • program files (X86)>steam>steamapps>common>Tom Clancy's Tom Clancy's Rainbow Six: Siege konumundan "Rainbow Six" özelliklerine girip uyumluluk modu olarak Windows 7 seçmek.
Edit: Ayrıca yan tarafta görev yöneticini açıp acaba sistemim kaldırmıyor ondan mı çöküyor diye baktım çünkü çökmeden önce donuyordu gayet iyi kaldırıyor herhangi bir zorlanma görmedim.
Process Monitor yardımıyla aldığım log dosyası:

Son düzenleme:
Bunu dener misin?

Uplay > ayarlar > genel sekmesinde, desteklenen oyunlar için bulut tasarruf senkronizasyonunu etkinleştir seçeneğinin işaretini kaldırın. Ayrıca, desteklenen oyun için oyun içi bindirmeyi etkinleştir seçeneğinin işaretini kaldırın.

Çökme raporunu alabilir miyim? Bu arada bu ProcMon raporu amma uzun olacak gibi. Biraz sonra tekrar yazarım siz konuyu takipte kalın çünkü yazdığımda bildirim gelmeyebilir.

C:\Users\ferit\AppData\Local\Temp\Ubisoft\Exception_7912_2021_02_26_11h05m59s.breport paylaşın.

Bu arada KMS kullanıyorsunuz gözümden kaçmadı değil. Bu tarz korsan kullanımlar işletim sistemi dosyalarına zarar verebiliyor, size tavsiyem bir daha kullanmamanız yönünde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı