Tom Clancy's Rainbow Six: Siege baslangıçta çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

yasef dogan

Hectopat
RAM
16 GB 3004 MHz Dual Channel birisi 2400 den OC'lanmis diger 3200'den downcl
Ekran kartı
GTX 1070 8GB
Anakart
Colorful X370 Battle Ax
İşlemci
Ryzen 5 1600X
Oyunu acarken claud esitleme ekrani vs yi goruyorum(gorsel temsili kendi ekranimdan alinmis ekran goruntusu değil ama o noktanin sonrasinda crash aliyorum) program tam ekrana gecemeden cokuyor. Sebebini bilmiyorum. Daha oncesinde Forza Horizon 4 de de birebir atni hatayi yasamistim oyyn tam ekrana gecmek yerine kendisini kapatiyordu Forza Horizon herhangi bir uyari vs de vermiyordu. Bende basta Windows'tan kaynakli bir olay vardir guncelleme vslerle ilgili problem yasanmistir siyerek sistemimi foortlamiştim ancak hatayi goderememistim, ardindan konu acmak icin Process Monitor ile hata raporu oluşturmak istedim ancak hata raporunu olusturmak amaciyla actigimda oyyn anlamsuz bu sekilde calismaya baslamisti.

Bugün Rainbow 6'de de benzeri bir durumla karsilastim, uygulamayi aciyorum Save'lerim claudla senkronize oluyor oyunun kucuk gorseli geliyor sistem bilgileri kontrol edilyor tarzi bir şey soyluyor ardindan optimizing shaders diyor ardindan oyunun tam ekrana gececegi nokta geliyor ve tam o noktada dikkatimi cekti eger YouTube uzerinde vs video izliyor olursam video kasmaya basliyor goruntu donuyor takiliyor vs oyunun tam ekrana gecmesicgereken noktada Ubisoft Connect'in uygulama coktu rapor gonder kismiyla karsilasiyorum.

Yani yine Forza'ya benzer bir noktada uygulama kendisini kapatiyor ancak bu sefer Process Monitor ile hata raporu olusturmaya calistigimda herhangi bir olay yakalayamadi(zaten Forza'da yaptığımda uygulama calismaya baslamisti, Forza'nin coken halinde olusturmustu diyemem o sebeple), bende Ubisoft Game Launcher'in loglarini buldum kaydettim.

Daha once Forza'da benzeri bir hata almam ve formatin sorunu cozememis olmasi beni donanimimin saglam olup olmamasindan suphelendirmeye basladi ara ara mavi ekranlar da aliyorum ama yangimiz almiyoruz ki deyip cok da onemsememistim, açıkçası. Sunu da soyleyeyim bu iki oyunu da daha once birebir ayni PC ile oynamisligim var ikisi de sistemi formatladiktan sonra yeniden indirdigim bir donemde açılmayan oyunlardi. Loglarin google drive linkleri logs.rar
images - 2022-07-06T010938.825.jpeg

Oyun dosyalari doğrulama, BattlEye silme geri yukleme, gereksiz hizmetleri kapatma, driver guncelleme gibi standart yontemleri denedim çozume ulastirmadi hiç birisi simdiden soyleyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemişsiniz sanırım ama DDU ile driverleri silip tekrar kurar mısınız ? "Windows Update ile sürücülerin yüklenmesini engelle" gibi bir seçenek vardı onu açmayı unutmayın. Son olarak da chipseti günceller misiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı