Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de nasıl gelişilir?

Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. Bugün bu oyunu Steam'den indirdim ve 2-3 maç attım ancak adamların yerlerini tespit etmekte zorlanıyorum ve şimdiye kadar oynadığım oyunlardan çok farklı silah deneyimi var. Nasıl gelişebilirim acaba? Normalde çok zevk aldığım bir oyun kendisi.

Hocam her oyunu oynayarak gelişirsiniz. R6 gerçekten uğraş gerektiren bir oyun ve 100 saat kasmadan tam olarak oyunu bitirdiniz diyemem kendi fikrimce. Taktiksel olarak şahane bir oyun gittikçe kendi taktiklerinizi de yapacaksınız zaten. Aim konusunda bir şey diyemem çünkü CS:GO, Valorant gibi oyunları oynamış birisi olarak uzaktan yakından alakası yok yani.

Peki bunun bir taktiği var mıdır? Mesela şöyle şöyle yaparsan silah daha az seker daha stabil olur gib igibi.
Hocam her oyunu oynayarak gelişirsiniz. R6 gerçekten uğraş gerektiren bir oyun ve 100 saat kasmadan tam olarak oyunu bitirdiniz diyemem kendi fikrimce. Taktiksel olarak şahane bir oyun gittikçe kendi taktiklerinizi de yapacaksınız zaten. Aim konusunda bir şey diyemem çünkü CS:GO, Valorant gibi oyunları oynamış birisi olarak uzaktan yakından alakası yok yani.

BF1'deki silah sekme oranına biraz benziyor aim mantığı oradan çözmeye çalışıyorum aim olayını.

Boş harita açıp bol bol gez hangi kapı nereye çıkıyor öğren. Ayrıca duvarları, yeri, tavanı patlatabileceğin bir pompalı veya özel karakter alarak patlat ve nasıl açı kazanabileceğini ve patlattığın noktanın nereyi gösterdiğini öğren. 1k saat oynadım ilk 100 saatte sıkça bunu yaparak öğrendim.

Peki bunun bir taktiği var mıdır? Mesela şöyle şöyle yaparsan silah daha az seker daha stabil olur gib igibi.

BF1'deki silah sekme oranına biraz benziyor aim mantığı oradan çözmeye çalışıyorum aim olayını.
Başlarda SMG kullanabilirsin. Oyunun spray mantığı basit aşağı çekmek başlarda sana iyi kill aldırır. Yavaş yavaş kendini denersin bütün silahlarda.

Boş harita açıp bol bol gez hangi kapı nereye çıkıyor öğren. Ayrıca duvarları, yeri, tavanı patlatabileceğin bir pompalı veya özel karakter alarak patlat ve nasıl açı kazanabileceğini ve patlattığın noktanın nereyi gösterdiğini öğren. 1K saat oynadım ilk 100 saatte sıkça bunu yaparak öğrendim.

Boş harita hiç aklıma gelmemişti iyi fikirmiş cidden. Deneyeyim bunları hocam. Sanırım oyunu iyice öğrenmek için en az 100 saat vermem gerek :)

Yeni konular

Geri
Yukarı