Tomahawk B350 anakartın desteklediği MHz değeri ve OC sınırı

aston166

Hectopat
Merhaba arkadaşlar halihazırda Tomahawk B350 anakartını kullanıyorum. Kaç MHz desteklediğine baktığımda ise MSI kendi sitesinde ürün açıklamasında " supports DDR4-3200+(OC) Memory" ibaresi var. Yani ben elimde bulunan RAM'leri 3200 MHz hızına kadar OC yapabilirim değil mi? Ek olarak Ryzen 7 3700X kullanıyorum. Bu overclock işleminden sonra sistemsel olarak bir zorlanma vs yaşamam diye düşünüyorum. Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.

Not: Elimde Vengeance 2*8 2400 MHz RAM'ler mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar halihazırda Tomahawk B350 anakartını kullanıyorum. Kaç MHz desteklediğine baktığımda ise MSI kendi sitesinde ürün açıklamasında " supports DDR4-3200+(OC) Memory" ibaresi var. Yani ben elimde bulunan RAM'leri 3200 MHz hızına kadar OC yapabilirim değil mi? Ek olarak Ryzen 7 3700X kullanıyorum. Bu overclock işleminden sonra sistemsel olarak bir zorlanma vs yaşamam diye düşünüyorum. Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.

Not: Elimde Vengeance 2*8 2400 MHz RAM'ler mevcut.

Evet yapabilirsin.
Daha fazlası için anakartına OC yapman gerekir.
Ona da gerek olduğunu düşünmüyorum.
İyi forumlar :D.

Direk 3200MHz'ye cikarma, yavas yavas cikarman gerek ve CL timingleri ayarlaman gerek. 3000MHz'ye cekebilirsen CL 16-18-18-38 olarak dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı