Tomb Raider Filmi Nasıldı?

CLM Project

Kilopat
Evet. Aylardır beklediğim filme sonunda gittim bugün. Tomb Raider. Sevgilime kavuşmuş gibi hissettim. Vuslata erdim. :kalp:

Filme zaten hikayesi için gitmiştim. Ama oyuncuların da hakkını yemeyeceğim. İşlerini çok başarılı bir şekilde yaptıklarını düşünüyorum. Walton Goggins gerçekten Mathias’ı çok güzel canlandırmış. Baba Croft (Dominic West) da aynı şekilde.

Görüntüler, çekilen dövüş ve diğer aksiyon sahneleri gayet başarılıydı. Sürpriz bozan vermeyeceğim yazıda.

Tomb Raider (2018) - IMDb

IMDb Puanı: 7,1 (Bence daha yüksek bir puanı hak ediyor, ben birkaç kusurdan ötürü 8.0 verdim)

Alicia Vikander rolün hakkını verdi diye düşünüyorum. Ama bir Angelina Jolie değil tabii ki fiziki yapı ve aktrislik olarak. Aksiyon sahnelerinde oldukça başarılı olduğunu gördüm Alicia’nın.

Filmi özetleyecek olursam; Tomb Raider 2018 filmi = Tomb Raider 2013 video oyunu. Çoğu sahne filmde canlandırılmış. Oyunu oynadığımda yaşadığım heyecanı filmi izlerken de yaşadığımı belirtmek isterim.

İlk sahneden itibaren bir aksiyon var filmde. Arada sırada duygusal birkaç sahne var ama film gerçekten başarılı olmuş.

Eğer bir Tomb Raider hayranıysanız kesinlikle gitmelisiniz. Özellikle filmin mezarda/tapınakta geçen sahneleri için, bayağı güzeldi.

Bu kafayla film mi çekilir? Ben bu filmi 2 sene önce oynamıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Goggins'i Justified'dan biliriz. Efsane bir seriydi.

images (1).jpeg

images.jpeg

Alicia Vikander'e zaten aşığım. :)

images (2).jpeg

Fakat filme çok yüksek bir puan veremeyeceğim. :)

Mila Jojovich rüzgarı esmiş biraz. :)

images (3).jpeg

Biliyorsunuz ki oyunlar bir tarafa Resident Evil serisi baştan aşağı bir rezalettir. :)

film beni çok çekmedi sizce TR hayranı olmayan biri gitmeli mi?

TR hayranı olmayan biri gitmese de olur, filmde aksiyon-macera uygun dozajda bırakılmış. Benim iki tane arkadaşım var sinema aşığı, TR hayranı olmadıkları için filme gitmediler. Ben TR hayranı olduğum için vizyona girdiği gün gittim. Çoğu insan Lara'yı Alicia canlandırıyor diye filme gitmiyor. Ama kız çok başarılı oynamış bence.

Youtube'ta bazı sahnelere bakabilirsiniz. Giderseniz filme kaybedeceğiniz şey 2 saat zaman ve bilet parası. Ama aksiyon-macera seven kişilerin beğeneceğini düşünüyorum.

Resident Evil serisi Jojovich'in makyaj setinden fazla bir şey değildir. Her şey Easy modunda oynanan Slasher FPS gibi akıyor tüm seride. Resmen dalga geçtiler yıllarca seyirciyle. Her neyse. :D Biz düşen takkeyi görenlerdeniz. ;)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı