Tomb Raider süper bir oyunmuş

O vuruş hissiyle 3 oyunu da oynanmaz.
Sen oyunu yarıda bırakmışsın ya da vurmayı becerememişsin.

Oyuna ilk başladığımda yayı kullanamıyordum ama şimdi hem yetenekleri geliştirdim hem de yayı ve diğer silahları geliştirdim. Tek atış kafadan alıyorum adamları. Vuruş hissiyatı alışınca çok iyi.

Belkide oynadığım bu tür aksiyon oyunlarındaki en kötü loot ve craft sistemi bu oyunda. Gerçekten neyinden zevk aldınız hayret. Toplamış olmak için toplattırıyor oyun onları deneyime hiç bir katkısı yok. Oyunun başında neysek sonunda da oyuz neredeyse.

Sen oyunu yarıda bırakmışsın ya da vurmayı becerememişsin.

Oyuna ilk başladığımda yayı kullanamıyordum ama şimdi hem yetenekleri geliştirdim hem de yayı ve diğer silahları geliştirdim. Tek atış kafadan alıyorum adamları. Vuruş hissiyatı alışınca çok iyi.
Hahaha. Arkadaşlar galiba siz düzgün vuruş hissiyatlı bir oyun oynamamışsınız. Ben oyunun yarısına kadar geldim. Bir cs de bir el atıp gelin bakalım. Hangisinde hs atınca daha çok hoşunuza gidiyor. He bu arada cs yi de herkes de var diye söyledim. Yoksa rdr2 oynayınca zaten yüzüne bakmazsınız oyunun.

Belkide oynadığım bu tür aksiyon oyunlarındaki en kötü loot ve craft sistemi bu oyunda. Gerçekten neyinden zevk aldınız hayret. Toplamış olmak için toplattırıyor oyun onları deneyime hiç bir katkısı yok. Oyunun başında neysek sonunda da oyuz neredeyse.
Yanlış düşünce. Toplanılan her eşya (ekipmanlar için olanlar değil) hikayeye katkı sağlıyor. Yeni haritalar açılıyor. Ekstradan XP veriyor.
Oyunun başında duvara tırmanma çok yavaştı ama yeteneğini açınca maymun gibi tırmanıyor.
Oyunun başında etraftaki eşyaları göremiyordu Q harfine basınca ama yeteneği açınca sarı şekilde parlıyor. Ve görmesen de sağ altta uyarıyor yakınlarda koleksiyon eşyası var diye.
Buna benzer geliştirici yetenekler mevcut. Ama oyundaki rakiplerin hep aynı olduğu için (şimdilik) ilk çatışmam ile son çatışmamdaki farkı bariz görebiliyorum. Şu an ekiple birlikte gemiye geldik sahilde. Ormandaki düşmanları gizli modda azalttım ama alevli oklarla hepsini indirdim.

Kısaca oyunu iyi anlamak lazım.
Hahaha. Arkadaşlar galiba siz düzgün vuruş hissiyatlı bir oyun oynamamışsınız. Ben oyunun yarısına kadar geldim. Bir cs de bir el atıp gelin bakalım. Hangisinde hs atınca daha çok hoşunuza gidiyor. He bu arada cs yi de herkes de var diye söyledim. Yoksa rdr2 oynayınca zaten yüzüne bakmazsınız oyunun.
Cs ile neden kıyaslıyorsun ya? Ben ortaokulda CS ile büyümüş 30 yaşına gelmiş adamım bana CS diyorsun.

Ayrıca her oyun bir değil. Mesela ben RDR 2 oynamadım. Bu seri bitince ona da başlayacağım.

Ve tekrar ayrıca oyunun yarısını oynayıp vuruş hissiyatı kötü demek senin beceriksizliğinden kaynaklanıyor. Önce oyunu bitir sonra yorum yap lütfen. Ben de seriyi bitirdin bir bildiğin var diye yorum yazdım sana.

Yanlış düşünce. Toplanılan her eşya (ekipmanlar için olanlar değil) hikayeye katkı sağlıyor. Yeni haritalar açılıyor. Ekstradan XP veriyor.
Oyunun başında duvara tırmanma çok yavaştı ama yeteneğini açınca maymun gibi tırmanıyor.
Oyunun başında etraftaki eşyaları göremiyordu Q harfine basınca ama yeteneği açınca sarı şekilde parlıyor. Ve görmesen de sağ altta uyarıyor yakınlarda koleksiyon eşyası var diye.
Buna benzer geliştirici yetenekler mevcut. Ama oyundaki rakiplerin hep aynı olduğu için (şimdilik) ilk çatışmam ile son çatışmamdaki farkı bariz görebiliyorum. Şu an ekiple birlikte gemiye geldik sahilde. Ormandaki düşmanları gizli modda azalttım ama alevli oklarla hepsini indirdim.

Kısaca oyunu iyi anlamak lazım.
Oyunu anlamayı başarmış nadir kişilerdensiniz hocam. Zira oyun eleştirmenlerinin çoğu da aksiyon ve grafikleri dışında oyunun çöp olduğunu söylüyor. Zevk alıyorsanız bize iyi eğlenceler dilemek düşer :D

Oyunu anlamayı başarmış nadir kişilerdensiniz hocam. Zira oyun eleştirmenlerinin çoğu da aksiyon ve grafikleri dışında oyunun çöp olduğunu söylüyor. Zevk alıyorsanız bize iyi eğlenceler dilemek düşer :D
Zevk meselesi aynen.
Ama oyun eleştirmenlerine de fazla güvenme :) çoğu para alarak artı puan veriyor.
Bu seri çok mu iyi, hayır. Oyunu bitirince geniş bir inceleme yapıp sana da haber veririm. :)

Hahaha. Arkadaşlar galiba siz düzgün vuruş hissiyatlı bir oyun oynamamışsınız. Ben oyunun yarısına kadar geldim. Bir CS de bir el atıp gelin bakalım. Hangisinde HS atınca daha çok hoşunuza gidiyor. He bu arada CS'yi de herkes de var diye söyledim. Yoksa RDR2 oynayınca zaten yüzüne bakmazsınız oyunun.

Uncharted'ın ilk 3 oyununu oyna Tomb Raider şükredersin özellikle 1.ci oyun o kadar berbat ki 1 ben oyunu zor bitirdim ama enazından 3 toparladı, atmosfer sayesinde unutabiliyon, genede berbat vuruş hissi var Tomb Raider'a göre.
Ama genede hikaye bakımından Uncharted daha iyi 2 ve 3 zaten güzeller 2013'ten ama vuruş hissi gene çamur.

Zevk meselesi aynen.
Ama oyun eleştirmenlerine de fazla güvenme :) çoğu para alarak artı puan veriyor.
Bu seri çok mu iyi, hayır. Oyunu bitirince geniş bir inceleme yapıp sana da haber veririm. :)
Seriyi baştan sona bitirdim geçen sene hocam incelemenizi bekliyorum benim göremediğim tarafları anlatın belki ben de tekrardan oynarım. :D

Eğer son üçlemeden bahsediyorsanız birinci oyun gayet tatmin edici ama sonraki iki oyun sadece seriyi uzatma çabası. Grafikler şahane ama başka hiçbir şey katmamışlar üstüne. İlk okulda karakter gelişimi de(sadece Lara için) oldukça iyiydi. Ama hikayede de ilginç bir şekilde akılda kalıcı hiçbir yan karakter yok ne arkadaşları ne de düşmanları yeterince kendine çekmiyor. Tabi vuruş hissi gibi şeyler zevk ve renk konusuna girer o konuda bir yorum yapamam benim için yeterliydi.

Serinin ilk oyununu oynuyorum. Tam 18 saat oynamışım, hâlâ %63 'teyim. Hem hikaye hem oynanış hem de çevrede bulunan eşyaları bulma hevesi iyice odaklıyor oyuna.

Bir bölümdeki düşmanların hepsini öldürdükten sonra karış karış eşya arıyorum. Daha dün keşfettim harita üzerinde işaretlemeyi 😄

Oynamayan varsa kesinlikle oynasın.

Mükemmel oyun, her aksiyonsever almalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı